29 maja 2016

Godne pożegnanie z kibicami

W meczu 25. kolejki ligi okręgowej zespół Okocimskiego Brzesko pokonała na własnym terenie Olimpie Wojnicz 2:0. Bramki dla „Piwoszy” strzelali: Szymon Kołodziej oraz Tomasz Gałka. Dzięki wygranej zespół Leszka Kraczkiewicza utrzymał drugą pozycję, mając na swoim koncie 50 punktów.

oks-ow

Okocimski KS II Brzesko – Olimpia Wojnicz 2:0 (0:0)
Bramki: 66 Szymon Kołodziej, 70 Tomasz Gałka.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej, Andrzej Ryglowski, Tomasz Florek, Igor Łanocha – Jakub Baran (16′ Szymon Kołodziej), Tomasz Gałka, Michał Zydroń (88′ Łukasz Kołodziej), Krzysztof Sikora – Dawid Lizak, Kamil Socha (68’Arkadiusz Goryczka).

Olimpia: Norbert Sołtys – Wojciech Setlak, Jacek Malisz, Łukasz Kusion, Mateusz Lądwik – Maciej Kijak (73′ Patryk Kubis), Mateusz Nowak (74′ Jakub Hynek), Kamil Krzysztofiak, Konrad Barwacz – Piotr Gałuszka, Mariusz Kamiński.

Żółte kartki: Michał Zydroń, Konrad Kołodziej – Jacek Malisz, Mariusz Kamiński, Piotr Gałuszka, Mateusz Lądwik.
Sędzia: Mateusz Kapustka (Tarnów).

Niedzielne spotkanie dla zespołu Okocimskiego było kolejnym etapem walki o utrzymanie drugiej pozycji w ligowej tabeli. Chcąc zakończyć rozgrywki jako wicelider „Piwosze” muszą wygrać dwa ostatnie spotkanie. Jedno z nich udało się zrealizować pokonując u siebie Olimpię Wojnicz 2:0.

Spotkanie jednak nie ułożyło się dobrze dla zespołu Leszka Kraczkiewicza. Już w 16 minucie z powodu kontuzji kolana boisko musiał opuścić Jakub Baran. Jego miejsce zajął Szymon Kołodziej, który jak się później okazało był kluczową postacią w odniesionym zwycięstwie. Wcześniej jednak swoją okazje miał Tomasz Gałka, który w 23 minucie po wlczył z obrońcami Olimpii oddając mocny strzał tuż nad bramką Norberta Sołtysa. W odpowiedzi groźny strzał oddał Mariusz Kamiński, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Macieja Kijaka. Z biegiem czasu to zespół Olimpi imiał więcej z gry oraz sytuacji strzeleckich. Jedną z nich miał ponownie Mariusz Kamiński, który uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Karola Jurkiewicza. Pod koniec pierwszej połowy swoich sił spróbował Jacek Malisz z Wojnicza,  jednak piłka po jego uderzeniu mija światło bramki.

„Piwosze” w przeciwieństwie do pierwszej odsłony częściej gościli pod polem karnym Olimpii Wojnicz. Swoją okazje na pokonanie bramkarza gości miał Szymon Kołodziej w 49 minucie. Jednak strzał jaki oddał pomocnik Okocimskiego został sparowany na rzut rożny. Bramką zapachniało w 52 minucie. Rzut wolny w okolicach pola karnego wykonał Igor Łanocha, którego strzał minimalnie przeleciał nad bramką Sołtysy. Podopieczni Leszka Kraczkiewicza dopięli swego w 66 minucie spotkania. Wtedy za sprawą Szymona Kołodziej Okocimski wyszedł na prowadzenie, który strzałem w samo okienko nie dał szans do obrony bramkarzowi Olimpii. Cztery minuty później było już 2:0, a autorem drugiego trafienia był Tomasz Gałka, który wykorzystał idealne podanie Szymona Kołodzieja. Goście próbowali odwrócić losy spotkania lecz bez większego rezultatu. Idealną szanse na trafienie honorowego gola miał Piotr Gałuszka, który wyszedł sam na sam z Karolem Jurkiweiczem. Górą jednak okazał się być bramkarz Okocimskiego.