18 maja 2013

"Piwosze" skarceni

Okocimski KS Brzesko w ramach 30. kolejki I ligi przegrał z GKS-em Katowice 1:4 (0:3). W 20. minucie z boiska za czerwoną kartkę „wyleciał” Damian Byrtek. Honor „Piwoszy” w samej końcówce uratował Wojciech Wojcieszyński, który okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego. Już w środę kolejne starcie – wyjazdowy mecz z Kolejarzem Stróże.

Koszmar brzeszczan rozpoczął się w 20. minucie, kiedy sędzia podyktował bardzo kontrowersyjną „jedenastkę”. Na domiar złego, czerwoną kartkę otrzymał Damian Byrtek i „Piwosze” przez prawie cały mecz musieli grać w osłabieniu. Dość szczęśliwie rzut karny wykonał Grzegorz Fonfara. Piłka zanim wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka. W 31. minucie było już 2:0 dla katowiczan. Indywidualną akcją popisał się Janusz Gancarczyk, minął Dawida Mieczkowskiego i skierował futbolówkę do pustej bramki. Chwilę później było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Wołkowicz. Okocimski starał się odpowiedzieć, ale zarówno Bartosz Flis jak i Wojciech Wojcieszyński uderzali nad poprzeczką.

Na początku drugiej odsłony, „Piwoszy” po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobił kapitan „Gieksy” Adrian Napierała. W 50. minucie w słupek trafił Przemysław Pitry. Wynik mógłby być zdecydowanie wyższy, ale dobrze między słupkami spisywał się Dawid Mieczkowski, broniąc m.in strzały Denissa Rakelsa. Brzeszczanie długo nie potrafili pokonać golkipera katowiczan. Nad poprzeczką główkował Paweł Smółka. Sztuka gospodarzom udała się dopiero w końcówce, kiedy to pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Wojciech Wojcieszyński. Było to szóste trafienie najskuteczniejszego strzelca Okocimskiego w bieżących rozgrywkach, ale w dzisiejszym starciu gol ten był tylko na otarcie łez.

[match id=811]

Bramki: 89′ Wojciech Wojcieszyński (k) – 20′ Grzegorz Fonfara (k), 31′ Janusz Gancarczyk, 33′ Krzysztof Wołkowicz, 47′ Adrian Napierała

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Dawid Kucharski, Konrad Wieczorek (46′ Mateusz Niechciał) – Jakub Kowalski (55′ Rafał Cegliński), Piotr Koman, Wojciech Wojcieszyński, Piotr Darmochwał (84′ Paweł Pyciak) – Bartosz Flis, Paweł Smółka.

GKS Katowice: Łukasz Budziłek – Dominik Sadzawicki, Mateusz Kamiński, Adrian Napierała, Bartłomiej Chwalibogowski – Krzysztof Wołkowicz (56′ Bartosz Sobotka), Grzegorz Fonfara, Kamil Cholerzyński, Przemysław Pitry, Janusz Gancarczyk (61′ Jewhen Radionow) – Deniss Rakels (78′ Paweł Szołtys).

Żółte kartki: Wieczorek, Kucharski, Flis – Gancarczyk, Fonfara, Budziłek.

Czerwona kartka: Damian Byrtek (20′ – za faul).