22 lutego 2012

Napastnicy zapewniają zwycięstwo

Okocimski KS Brzesko na krakowskim Nadwiślanie pokonał Garbarnię Kraków 2:1. Na listę strzelców wpisali się: Tomasz Ogar oraz Paweł Smółka. Trener Krzysztof Łętocha po raz kolejny na pozycji napastnika sprawdzał Michała Oświęcimkę. Poza kadrą meczową znalazł się Damian Szymonik, który odpoczywa po urazie.

„Piwosze” prowadzenie objęli już po niespełna kwadransie gry. Dośrodkowanie Iwana Litwiniuka na bramkę zamienił Tomasz Ogar. Lider 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej miał jeszcze kilka okazji na podwyższenie rezultatu, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali: Piotr Darmochwał czy Iwan Litwiniuk. Zmarnowane okazje się zemściły i Garbarnia wyrównała stan rywalizacji. Piłkę po rzucie wolnym z najbliższej odległości do siatki skierował Leszczak. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej odsłonie Okocimski nie spuścił z tonu i raz po raz zagrażał rywalowi. W 53 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Paweł Smółka, wykończając ją celnym uderzeniem w krótki róg. Ostatecznie mecz kontrolny zakończył się zwycięstwem „Piwoszy”. Przed podopiecznymi Krzysztofa Łętochy kolejne treningi, zajęcia na siłowni, basenie oraz odnowa biologiczna, 27 lutego (poniedziałek) sparing z Popradem Muszyna, w Tylmanowej.

Garbarnia Kraków – Okocimski KS Brzesko 1:2 (1:1)
31′ Leszczak – 13′ Ogar, 53′ Smółka

Okocimski KS Brzesko (I połowa): Dawid Mieczkowski, Mateusz Wawryka, Mateusz Urbański, Radosław Jacek, Mateusz Pawłowicz, Paweł Pyciak, Dawid Dynarek, Iwan Litwiniuk, Piotr Darmochwał, Michał Oświęcimka, Tomasz Ogar

(II połowa): Aleksander Kozioł, Konrad Wieczorek, Rafał Cegliński, Mateusz Urbański, Mateusz Pawłowicz, Jarosław Krzak, Tomasz Baliga, Wojciech Wojcieszyński, Iwan Litwiniuk, Robert Trznadel, Paweł Smółka