21 lutego 2012

Nowatorski pomysł – "Eko-Football"

W przerwie między rundami Zarząd Okocimskiego KS Brzesko nie próżnuje i stara się zadbać o jak najlepsze przygotowanie finansowe, aby móc spełnić wymogi licencyjne przy awansie „Piwoszy” na zaplecze Ekstraklasy . Koncert Dody w Brzesku to tylko jeden z projektów, który ma wspomóc finansowo lidera 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej. Kolejnym programem jest „Eco-Football”. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa.

Nowoczesny pomysł Prezesa OKS i czy za tym pójdą środki finansowe na ekologię?

Przystąpienie zarządu OKS do wzorcowego programu ekologicznego „Okocimski Eko-Football, upowszechni przyjazny wizerunek gminy w ramach społeczności lokalnej najbliższym środowisku i regionie, twierdzi Czesław Kwaśniak.

Projekt „Okocimski Eko-Football”, zakłada zaangażowanie w jego realizację  również Grupy Can-Pack i Carsberg Polska, Browar Okocim i Urząd Miasta.

Na samym stadionie warto przewidzieć takie elementy jak:

  • możliwość gromadzenia deszczówki w celu wykorzystywania wody do podlewania
    i nawadniania murawy
  • wykorzystania energii słonecznej z zainstalowanych paneli słonecznych
  • budową studni głębinowej z podziemnym ujęciem wody
  • wykorzystaniem materiałów przyjaznych środowisku (krzesełek, farb, siatki ogrodzeniowej)

Istotnym elementem projektu Eco-Football , jest również wyposażenie obiektu w pojemniki do segregacji i recyklingu (puszko jady), przystosowane do zbiórki puszek aluminiowych, wyposażone w ugniatacze.

Podstawą systemu segregacji i recyklingu, musi być akcja informacyjna i ekologiczna pod hasłem „Nakarmić puszko jada”, organizowana nie tylko w trakcie imprez sportowych i za pośrednictwem strony internetowej klubu, ale w możliwie najszerszej skali (bilety wstępu, plakaty meczowe itp.)

Drużyny sportowe, od orlików do seniorów należy wyposażyć w stroje proekologiczne i sprzęt.

Maja one pomóc w osiągnięciu doskonałych wyników, a wykonane z pełnowartościowych materiałów odpadowych i termoaktywnych, przepuszczających powietrze i odprowadzających wilgoć, nie zawierających bawełny, stanowić technicznie zaawansowaną odzież sportową dla profesjonalistów i aktywnych amatorów.

Wymienione propozycje, należny uzupełnić o działania prospołeczne i edukacyjne, związane  z rozważnym i odpowiedzialnym, spożywaniem napojów alkoholowych.

Program ten mógłby stanowić wizytówkę OKS Brzesko, Can – Pack SA, Urzędu Miasta i Carlsberg, w zakresie tworzenia świadomości proekologicznej w ramach sponsoringu sportowego. Skala projektu i symbioza działań sportowo – ekologicznych oraz społecznościowych, mogłoby stanowić swoiste laboratorium do przeprowadzenia takich projektów w innych regionachtwierdzi Prezes OKS-u, Czesław Kwaśniak.


Komentarze