15 maja 2021

Zapowiedź: Zrewanżować się za mecz z rundy jesiennej

Przed zespołem trenera Mateusza Pawłowicza dziewięć spotkań, w których drużyna musi zdobyć na tyle punktów by utrzymać się na szczeblu czwartoligowym. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie już w sobotę 15 maja na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Rywalem „Piwoszy” będzie Skalnik Kamionka Wielka. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 17:00.

Skalnik Kamionka Wielka obecnie plasuje się na 14 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy oraz 11 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Piotra Saratowicza ulegli w meczu wyjazdowym Popradowi Muszyna wynikiem 0:2. Zespół z Kamionki nie wykorzystał fakty iż gospodarze od 51 minuty grali w osłabieniu z powodu czerwonej kartki Grzegorza Barana. Ponadto dla zeszłotygodniowa porażka była trzecią przegraną z rzędu w rundzie rewanżowej.

Nasz najbliższy rywal zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym obiekcie, na którym zdobył 13 punktów (4 zwycięstw, 1 remis oraz 4 porażki). W tym czasie zawodnikom udało się strzelić 13 bramek, tracąc z kolei 15 goli. W meczach wyjazdowych drużyna Skalnika zdobyła tylko 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 remis, 7 porażek), zdobywając 13 bramek, a tracąc ich aż 25. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest natomiast Grzegorz Maciaszek, który ma na swoim koncie 5 bramek.

Jeśli chodzi o zdobywanie bramek to drużyna najczęściej strzel je w pierwszych 15 minutach drugiej połowy, wówczas zawodnicy Z Kamionki Wielkiej zdobyli wtedy 9 bramek. Z kolei ich największą bolączką jest ostatni kwadrans, w którym zespół stracił do tej pory aż 10 goli.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów lepszy okazał się być Skalnik Kamionka Wielka, który na własnym boisku pokonał „Piwoszy” 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Grzegorz Wilk. Na listę strzelców zapisał się również wspomniany wcześniej Grzegorz Maciaszek, a po stronie „biało-zielonych” Arkadiusz Goryczka.

Ostatnie spotkania Skalnik Kamionka Wielka:
Poprad Muszyna – Skalnik Kamionka Wielka 2:0
Skalnik Kamionka Wielka – Metal Tarnów 0:5
MKS Limanovia Limanowa – Skalnik Kamionka Wielka 3:1

„Piwosze” podbudowani zeszłotygodniowym zwycięstwem nad Rylovią Rylowa z pewnością będą chcieli pójść za ciosem dopisując kolejne ważne trzy punkty. Ponadto zespół z pewnością będzie chciał się zrehabilitować ze mecz z poprzedniej rundy, w którym mimo prowadzenia stracili w doliczonym czasie gry trzy punkty.

Jeśli chodzi o kadrę to oprócz zawodników kontuzjowanych: Jakuba Barana, Mateusza Stolarza oraz Arkadiusza Goryczki wszyscy zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca. W sobotnich zawodach na swoje poczynania boiskowe musi uważać m.in Michał Zydroń, który ma na swoim koncie trzy żółte kartki.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Rylovia Rylowa 4:3
Watra Białka Tatrzańska – CANPACK Okocimski Brzesko
CANPACK Okocimski Brzesko – Wierchy Rabka Zdrój 0:1

Komentarze