30 sierpnia 2021

Akademia: Młodzik 2010 pokonały Garbarnię Kraków

Od zwycięstwa rozpoczął udział zespół Młodzików 2010 w Małopolskiej Lidze Młodzików Młodszych. Drużyna prowadzona przez Trenera Michała Kuliga pokonała Garbarnię Kraków 4:1. Strzelcami bramek zostali: Aleksander Małysa, Filip Mucha oraz dwukrotnie Wiktor Szostak.

W drugim meczu ligowym młodziki zagrają z Pogonią Kraków. Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 17:00 w Krakowie.

Małopolska Liga Młodzików Młodszych:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Garbarnia Kraków 4:1 (2:0)
Bramki: Wiktor Szostak x2, Aleksander Małysa, Filip Mucha.

Okocimski KS: Kamil Kościółek – Szymon Wawryka, Igor Mizera, Beniamin Pabian, Wiktor Łazarz, Mikołaj Klecki, Bartłomiej Francuz, Wiktor Szostak, Filip Mucha oraz Filip Jacek, Dominik Dudek, Piotr Gryga, Aleksander Małysa, Antoni Kuciel, Bartosz Pabian.

Michał Kulig (trener AP CANPACK Okocimski): -„Bardzo cieszymy się z wygranej w pierwszym meczu. Po wyrównanym początku strzelona bramka pozwoliła nam nabrać pewności siebie. Tworzymy kolejne sytuację bramkowe. Do przerwy schodzimy z dwubramkowym prowadzaniem, a zaraz po przerwie zdobywamy kolejne dwie bramki. Później w naszą grę wkradło się dużo niedokładności i Garbarnia strzeliła bramkę oraz stworzyła kilka sytuacji. Nasz rywal wyszedł wysoko bo nie miał nic do stracenia. Kilka razy dobrze wyszliśmy z kontratakiem ale chłopcom brakowało wykończenia pod bramką przeciwnika.

Chciałbym pochwalić chłopaków za zaangażowanie i dobrą grę mimo niekorzystnych warunków. Cały czas padał deszcz i coraz trudniej było operować piłką. Wygrana cieszy, gra na dobrym poziomie, ale uważam, że w drużynie jest potencjał żeby grać jeszcze lepiej.”