18 września 2020

Jakub Ogar już po zabiegu

Napastnik „Piwoszy” Jakub Ogar jest już po zabiegu. Piłkarz CANPACK Okocimski Brzesko przeszedł operację w minionym tygodniu w klinice Intermed w Zabierzowie. Jakub poddał się rekonstrukcji więzadła krzyżowego, które zerwał w spotkaniu 2. kolejki przeciwko Sokołowi Słopnice. Operował go natomiast dr Paweł Ślęczka, który specjalizuje się w tego typu urazach. Teraz przed zawodnikiem okres rehabilitacji, która może potrwać ok 5 miesięcy.

Jakub po zabiegu czuje się dobrze, za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się odpowiednia rehabilitacja ustalona przez lekarzy. Optymistycznie wyglądają również prognozy. Po 3 miesiącach zawodnik powinien wrócić do pełnej sprawności, natomiast po ok 5 miesiącach powinien wznowić treningi. – „Sama operacja nie wygadała tak źle. Byłem przytomny i wszystko widziałem jak mnie operują. Operacja trwała niespełna półtorej godziny i była przeprowadzona metodą Internal Bracing. Teraz przede mną okres rehabilitacji, który właściwie zacząłem od pierwszego dnia po zabiegu. Na razie są to proste ćwiczenia, jednak i one na razie sprawiają mi trochę bólu.” – opisuje Jakub Ogar.

Zawodnik przestrzega zaleceń lekarzy, którzy stopniowo wdrażają nowe ćwiczenia. Po dwóch tygodniach planowane jest ściągnięcie szwów i praca z rehabilitantem. -„Czuje się co raz lepiej. Jestem w stałym kontakcie z lekarzem który mnie operował. Chce jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności oraz do gry dlatego ciężko pracuje. Chciałem również podziękować wszystkim osobą, którzy mi pomagają oraz Klubowi, który również nie przechodzi obojętnie.” -podsumowuje zawodnik.

 

Komentarze