12 sierpnia 2020

Akademia: Wygrana juniorów młodszych

W środę swój pierwszy mecz ligowy w Małopolskiej 2 Lidze rozegrali juniorzy młodsi, którzy w meczu wyjazdowym pokonali rówieśników Tarnovii Tarnów 3:1. Strzelcami bramek dla podopiecznych trenera Arkadiusza Śliwy zostali: Wiktor Włodek, Dawid Poliszak oraz Sebastian Pasek. Dzięki wygranej zespół z Brzeska znajduje się na 2 miejscu w tabeli.

Arkadiusz Śliwa (trener AP CANPACK Okocimski): -„Zagraliśmy dziś w tropikalnych warunkach. Zaczęliśmy spotkanie bardzo skoncentrowani na co  zresztą uczulałem moich zawodników. Po sparingach, w których nie ponieśliśmy żadnej porażki w meczu o stawkę dochodzą nerwy, presja wyniku.

Od początku meczu dominowaliśmy nad przeciwnikiem mając kilka bardzo klarownych sytuacji, po których powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami. Po zdobytej bramce dążyliśmy do strzelenia kolejnych, ale zabrakło nam zimnej krwi. Po naszym błędzie straciliśmy bramkę na 1-1 z rzutu karnego (był to jedyny celny strzał Tarnovii w tym meczu).

Początek drugiej połowy to próby gospodarzy na zmianę rezultatu, ale nasza gra obronna na wiele im nie pozwalała. Choć w tej części meczu w naszej grze było dużo niedokładności. Mimo tego strzeliliśmy drugą bramkę z rzutu karnego i stworzyliśmy kilka innych sytuacji. Trzeba zaznaczyć że od 70 min. graliśmy w 10 gdyż czerwoną kartkę ujrzał Kacper Ciuruś.

Bramkę meczu zdobył wprowadzony w drugiej połowie Sebastian Pasek, który po indywidualnej akcji ściągnął „pajęczynę” z okienka bramki Tarnovii.”