5 października 2019

Porażka z Popradem Muszyna

Wyjazdowe spotkanie 12. kolejki pomiędzy Popradem Muszyna, a CANPACK Okocimski Brzesko zakończyło się porażką „Piwoszy”, którzy ulegli 1:3. Bramki w tym spotkaniu strzelali: Mateusz Orzechowski, Mateusz Wilk oraz Szymon Gruca. Jedynego gola dla przyjezdnych zdobył z kolei Sergiusz Kostecki, który pokonał bramkarza gospodarzy bezpośrednio strzałem z rzutu wolnego. Ponadto „biało-zieloni” kończyli spotkanie w osłabieniu, gdyż 60 minucie drugą żółtą kartką ukarany został Jakub Baran.

Już w 4 minucie meczu zespół CANPACK Okocimski Brzesko przeprowadził pierwsza groźną akcję po której powinien zdobyć pierwszą bramkę. Z prawej strony dokładnym podaniem Dawid Lizak uruchomił Jakuba Ogara, który w polu karnym zdołał oddać groźny strzał, jednak w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny skierował obrońca Popradu. Chwile później na strzał decyduje się Szymon Gruca, jednak piłka przelatuje tuż obok bramki Nikodem Śniega. Umiejętności bramkarza z Muszyny sprawdzał również Dawid Lizak, który w 15 minucie zdecydował się na strzał z dystansu. Piłkę na rzut rożny wybił tym razem golkiper miejscowych. Po ponad pół godziny gry swoją przewagę zarysowali gospodarze sobotniego meczu, którzy to częściej utrzymywali się przy piłce oraz stwarzali groźne sytuacje. Po jednej z nich padła bramka otwierająca wynik meczu. Jej autorem został Mateusz Orzechowski, który idealnie wykorzystał podanie Szymon Grucy i strzałem z główki pokonał bramkarza z Brzeska. „Piwosze” jeszcze w pierwszej połowie mogli pokusić się o bramkę wyrównująca jednak bezpośredni strzał Jakuba Ogara z rzutu rożnego zatrzymał się na słupku bramki.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy kontynuowali swoje składne akcje. Mimo to strzał Dawida Polańskiego jak i Mateusza Wilka minął światło bramki. W 57 minucie bramkę kontaktową zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Sergiusz Kostecki, który strzałem w samo okienko nie dał najmniejszych szans Danielowi Bombie. Niestety niecałą minute później padła bramka po drugiej stronie boiska, a jej autorem został Mateusz Wilk. W 80 minucie powinno być 3:1 dla gospodarzy jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz z Brzeska. Wynik ustalił z kolei Szymon Gruca, który w podobnej sytuacji okazał się być bardziej skuteczniejszy pokonują Nikodem po raz 3 w meczu.

Mateusz Orzechowski 38, Mateusz Wilk 59, Szymon Gruca 81 - Sergiusz kostecki 57.