25 lipca 2019

Tomasz Rogóż o środowym sparingu

Tomasz Rogóż (trener CANPACK Okocimski Brzesko): -„Dzisiaj rozegraliśmy trzy kwarty. W pierwszych dwóch wystąpili zawodnicy, którzy będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu. Od razu zaznaczę, że to nie jest jeszcze ostateczny skład i w dalszym ciągu szukamy optymalnej jedenastki. Uważam jednak, że wygląda to co raz lepiej. Błędy jakie popełniliśmy w strefie obronnej w ostatnim sparingu z Ryczowem dziś w dużym stopniu je wyeliminowaliśmy. Sama organizacja gry jest również na lepszym poziomie, jednak jeszcze brakuje nam zgrania i stwarzania sobie dogodnych sytuacji do strzelania bramek.

W ostatnich 30 minutach pozwoliłem zagrać siedmiu juniorom, którzy wyróżniają się na treningach w Akademii. Trenują oni również z pierwszą drużyną praktycznie od samego początku przygotowań. Widać po nich postęp oraz to że nabierają pewności siebie ale na to wszystko potrzeba więcej czasu. Uważam że za niedługo będą oni alternatywą i wsparciem dla tych starszych zawodników z pierwszej drużyny.

Mamy jeszcze zaplanowane dwa sparingu. W najbliższą sobotę spotkamy się z juniorami Polonii Warszawa, a tydzień przed startem ligi rozegramy mecz kontrolny ze Strażakiem Mokrzyska.”

Komentarze