13 kwietnia 2019

GKS Drwinia vs CANPACK Okocimski Brzesko

Po przegranym meczu z Arkadią Olszyny w Pucharze Polski czas na powrót do ligowej rzeczywistości. Zespół CANPACK Okocimski Brzesko w najbliższą niedziele 14 kwietnia w meczu wyjazdowym zmierzy się z GKS Drwinia. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 17:00 na boisku w Drwini. Głównym arbitrem niedzielnych zawodów zostanie Mateusz Gądek z KS Kraków.

Zespół GKS Drwini bardzo dobrze rozpoczął rundę rewanżową odnosząc dwa zwycięstwa z rzędu pokonując najpierw Dunajec Zakliczyn oraz Orkan Szczyrzyc wynikami 3:1. Niestety w dwóch ostatnich spotkaniach zawodnicy trenera Mateusza Stańca musieli uznać wyższość Popradu Muszyna oraz w ostatniej kolejce Watry Białka Tatrzańska ulegając 1:2. Mimo to zespół z Drwini ma na swoim koncie 23 punktu (7 zwycięstw, 2 remisy oraz 10 porażek) co pozwala mu na zajęcie 11 miejsca w tabeli. Warto dodać, że GKS znacznie lepiej radzi sobie w meczach przed własną publicznością. Na rozegranych 9 spotkań drużyna zanotowała 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 3 porażki.

Zdecydowanie gorzej wiedzie się zespołowi w meczach wyjazdowych. Na rozegranych 10 spotkań drużyna doznała aż siedmiu porażek wygrywając przy tym tylko trzy spotkania. Nie najlepiej wygląda również wyjazdowy bilans bramkowy, który wynosi 11:19.
Zespół bardzo dobrze radzi sobie za to w rozgrywkach Pucharze Polski, w którym został ponownie zdobywcą trofeum na szczeblu PPN w Bochni wygrywając po serii rzutów karnych BKS Bochnia 4:2. W regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1, a strzelcami zostali wówczas: Jakub Dobranowski oraz Roman Stepankov.

Ostatnie spotkania GKS Drwinia:
Watra Białka Tatrzańska – GKS drwinia 2:1
GKS Drwinia – Poprad Muszyna 1:2
Orkan Szczyrzyc – GKS Drwinia 1:3

Po ostatnim zwycięskim spotkaniu z rezerwami Sandecją Nowy Sącz „Piwosze” z pewnością będą chcieli dopisać kolejne punkty. Dobą wiadomością dla trenera Rafała Polichta jest fakt, że do pełni sił wrócili Przemysław Bury oraz Jakub Baran, którzy w ostatnim czasie narzekali na drobne urazy. Do kadry wrócił również Maciej Pawlik, którego zabrakło w ostatnim spotkaniu za nadmiar żółtych kartek. Do pełni sił wraca także Michał Waśko, jednak jego występ stoi pod znakiem zapytania.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego meczu obu zespołów, lepszy okazał się CANPACK Okocimski wygrywając na własnym stadionie 3:1. Bramki w tym meczu strzelali: Przemysław Bury, Tomasz Grzyb oraz Dawid Lizak, natomiast honorowe trafienie dla gości zanotował Jakub Berlińsski.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Sandecja II Nowy Sącz 3:0 (wo)
Unia Tarnów – CANPACK Okocimski Brzesko 4:1
CANPACK Okocimski Brzesko – Glinik Gorlice 3:2

Komentarze