11 sierpnia 2018

Czterech nowych zawodników CANPACK Okocimski Brzesko

Tuż przed startem nowego sezonu zarząd klubu CANPACK Okocimski Brzesko zdołał pozyskać czterech nowych zawodników, którzy mają pomóc w osiągnięciu jak najlepszego wyniku w IV lidze gr. wschodniej. Nowymi zawodnikami w zespole trenera Rafała Polichta zostali Jakub Duda, Winicjusz Wanicki, Michał Grzesicki oraz Łukasz Kulig, który jednocześnie został trenerem zespołu orlików 2008 w Akademii Piłkarskiej.

Nowi zawodnicy mieli okazje do pokazanie swoich umiejętności trenerowi „Piwoszy” zarówno na treningach jak i podczas spotkań kontrolnych. -„Rozmawiałem z zarządem o wzmocnieniach zespołu w taki sposób by mógł on rywalizować na poziomie IV ligowym. Doszli do nas młodzi zawodnicy bardzo ambitni i chcący grać w piłkę, czas pokaże jak będą sobie radzić na tym szczeblu rozgrywkowym”. – podsumowuje trener Rafał Policht.

Winicjusz Wanicki urodził się 5 stycznia 1999 r w Tarnowie i jest wychowankiem Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, gdzie grał do sezonu 2013/2014. Później młody pomocnik przeniósł się do juniorów Termalicki Bruk-Bet Nieciecza, w której dostał szanse trenowania z pierwszym zespołem „Słoników”. Zawodnik zgłoszony został również do rozgrywek Ekstraklasy, jednak nie miał okazji zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Łukasz Kulig urodził się 13 grudnia 1990 w Brzesku. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w CANPACK Okocimski Brzesko, którego jest wychowankiem. W „biało-zielonych” barwach grał głównie w drużynach młodzieżowych. Po tym okresie obrońca przeniósł się do pobliskich Jadownik, z którymi miał okazje grać na szczeblu IV ligowym. Następnym klubem Łukasza  był Sokół Borzęcin, gdzie również rywalizował w IV lidze.

Łukasz Kulig będzie pełnił również rolę trenera w Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko, w której odpowiedzialny będzie za wyniki orlików rocznika 2008. Swoje trenerskie doświadczenie zbierał w takich klubach jak Łoniowa, AP Champions oraz Jadowniczanka Jadowniki.

Michał Grzesicki urodził się 11 lipca 1998 roku. Do tej pory grywał w młodzieżowych zespołach CANPACK Okocimski Brzesko, BTS Brzesko oraz SMS Kraków. Następnie przeniósł się do Wiślan Jaśkowice, z którymi w sezonie 2017/2018 występował na szczeblu III ligowym.

Jakub Duda urodził się 23 października 1997 r. w Bochni i jest wychowankiem Ivy Iwkowa. Po okresie gry w Okocimskim trafił do brzeskiego BTS-u, z którego przeniósł się do juniorskiej drużyny Stali Mielec. W swoim piłkarskim cv ma również występy w GKS Drwinia oraz Olimpii Pisarzowa, z której trafił do CANPACK Okocimski Brzesko.

Komentarze