10 sierpnia 2018

Sezon czas zacząć

Już w najbliższą sobotę 11 sierpnia zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko zainaugurują rozgrywki IV ligowe mierząc się w I. kolejce z Tarnovią Tarnów. Mecz ten rozegrany zostanie o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Bandrowskiego 9 w Tarnowie.

Zespół Tarnovii Tarnów na szczeblu IV ligowym rywalizuje już trzeci sezon i radzi sobie w tych rozgrywkach całkiem nieźle. W poprzednim sezonie podopieczni trenera Wojciecha Gucwy zakończyli rozgrywki na 10 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 42 punkty. W tym czasie „biało-czerwoni” zanotowali 12 zwycięstw, 6 remisów oraz 12 porażek.

Do nowego sezonu zawodnicy Tarnovii przygotowywali się głównie na własnych obiektach. W tym czasie drużyna zdołała rozegrać aż siedem spotkań kontrolnych, w których tylko raz zdołała zwyciężyć pokonując Tuchovie Tuchów 1:0. W pozostałych spotkaniach drużyna z Tarnowa nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na własną korzyć przegrywając aż w pięciu spotkaniach. Remisem zakończył się natomiast ostatni test-mecz,  w którym padł wynik 1:1, wówczas rywalem „Tovii” była Wisłoka Dębica.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się w przerwie zimowej w sezonie 2017/2018 rozgrywając między sobie mecz sparingowy. Wówczas lepsza okazała się być ekipa z Tarnowa, która zwyciężyła 3:0. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Sławomir Zubel, który ustalił wynik meczu już w pierwszej połowie.

Spotkania sparingowe Tarnovii Tarnów:
Dunajec Zakliczyn – Tarnovia Tarnów 4:2
Wiślanie Jaśkowice – Tarnovia TArnów 2:1
Igloopol Dębica – Tarnovia Tarnów 3:2
Rylovia Rylowa – Tarnovia Tarnów 2:1
Górnik Wieliczka – Tarnovia Tarnów 4:1
Tarnovia Tarnów – Tuchovia Tuchów 1:0
Wisłoka Dębica – Tarnovia Tarnów 1:1

Zespół CANPACK Okocimski przystępuje do rozgrywek IV ligowych w roli beniaminka, który w bardzo dobrym stylu zapewnił sobie awans na ten szczebel rozgrywkowy. Do startu nowego sezonu zawodnicy przygotowywali się na własnych obiektach rozgrywając w tym okresie trzy mecze sparingowe. Drużyna wzięła również udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez Rylovie Rylowa, w którym zajęła pierwsze miejsce. -„Okres przygotowawczy oceniam pozytywnie. Udało się nam zrealizować wszystkie zaplanowane rzeczy oraz schematy jakie nakreśliliśmy podczas okresu przygotowawczego. Cieszy mnie również fakt, że udało się nam uniknąć poważniejszych kontuzji. Każdy z obecnych zawodników w kadrze dał z siebie wszystko, na tyle ile było to możliwe” – ocenia trener CANPACK Okocimski Rafał Policht.

Zarówno zawodnicy jak i trener bardzo poważnie podchodzą do sobotniego meczu z Tarnovią, który z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych. „Na pewno będzie to trudny mecz. Jest to drużyna która ma swoje ambicje i na pewno będzie chciał walczyć o jak najwyższe miejsce w tej lidze, a być może nawet i o awans. My natomiast będziemy robić wszystko by się im skutecznie przeciwstawić i zabrać punkty do Brzeska. Mam już pomysł na to spotkanie, jednak jest jeszcze kilka znaków zapytania odnośnie wyjściowej jedenastki.” podkreśla szkoleniowiec „Piwoszy”.

Spotkania sparingowe CANPACK Okocimski Brzesko:

Dunajec Zakliczyn – CANPACK Okocimski Brzesko 4:1
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska – CANPACK Okocimski Brzesko 0:3
Olimpia Wojnicz – CANPACK Okocimski Brzesko 0:3

1 kolejka:

LKS Szaflary Limanovia Limanowa 11 sierpnia, 17:00
Dunajec Zakliczyn GKS Drwinia 11 sierpnia, 17:00
Orkan Szczyrzyc Sandecja II Nowy Sącz 11 sierpnia, 17:00
Poprad Muszyna Unia Tarnów 11 sierpnia, 11:00
Watra Białka Tatrzańska Glinik Gorlice 11 sierpnia, 17:00
Lubań Maniowy Olimpia Pisarzowa 12 sierpnia, 16:00
Barciczanka Barcice Bocheński KS 10 sierpnia, 18:00
Tarnovia Tarnów CANPACK Okocimski Brzesko 11 sierpnia, 17:00
Komentarze