5 listopada 2017

Trenerzy o sobotnim meczu

Rafał Policht (Okocimski KS): – Tydzień temu nie pozwoliła nam pogoda na rozegraniu spotkania, ale to nie znaczy że my w tym czasie odpoczywamy. Wykonujemy na treningach swoja pracę co pozwala nam być gotowym do kolejnego meczu. Przyzwyczajamy się do faktu, że większa część zespołów w naszej lidze będzie wychodzić na spotkania z nami w nastawieniu defensywnym, my jednak musimy sobie z tym radzi. Dziś pierwsza połowa była dla nas bardzo trudna. Dużo problemów sprawiało nam boisko, które uniemożliwiało grę w piłkę. Konsekwentnie dążyliśmy do swojego celu, mieliśmy swoje szanse które wykorzystaliśmy i w ten sposób dopisujemy kolejne trzy punkty. Przed nami jeszcze dwa spotkania, w których chcemy zdobyć kolejne zwycięstwa.

Marcin Manelski (Sokół Borzęcin): – Niezwykle ciężko dziś się nam grało ze względu na stan boisko, które wyglądało bardzo źle. Nie spodziewałem się takiego stanu murawy. Warto zwrócić uwagę do władz miasta, że taki klub jak Okocimski musi na dwóch boiskach zorganizować rozgrywki dla tylu grup młodzieżowych które posiada. Zdecydowanie potrzebne są nowe boiska, nowy stadion bo nawet na poziomie okręgowym ciężko było grać.

Z jednej strony warunki jakie tu zastaliśmy odpowiadały nam. Do przerwy udało nam się utrzymywać pozytywny dla nas wyniki, staraliśmy się przeszkadzać rywalowi. Po przerwie była już zdecydowana przewaga Okocimskiego, który zdobył trzy bramki. Gratuluje trenerowi Polichtowi, który stworzył fajny zespół i który z pewnością awansuje do wyższej ligi.

Miałem świadomość, że jak przejmowałem ten zespół że walka o utrzymanie będzie bardzo ciężka. Myślałem jednak, że zdołamy trochę więcej uzbierać tych punktów ale realia są takie a nie inne, nie poddajemy się i walczymy dalej. Jak widać mamy bardzo młody zespół, musimy mocno popracować w przerwie zimowej. Musimy również dokonać kilku wzmocnień i wtedy może uda się zrealizować cel – utrzymanie.

Komentarze