17 września 2015

"Piwosze" chcą wyjść z kryzysu

O tym, że piłkarzy Can-Pack Okocimski dopadł ogromny kryzys nie trzeba nikogo przekonywać. Najdobitniej świadczą o tym ich ostatnie wyniki w rozgrywkach II ligi. Sobotni mecz na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzeg będzie okazją by przerwać ten stan rzeczy i wreszcie po trzech tygodniach dopisać do swojego dorobku kolejne punkty. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 16. Mecz poprowadzi sędzia Krzysztof Korycki z Warszawy.

Do składu "Piwoszy" wraca kapitan Radosław Jacek / Fot. Maciej Pytka
Do składu „Piwoszy” wraca kapitan Radosław Jacek / Fot. Maciej Pytka

W ostatnim czasie „Piwoszy” ogarnęła niespotykana niemoc. Porażka przed własną publicznością z Nadwiślanem Góra 0:2 oraz wyjazdowa przegrana w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem 0:1 jeszcze bardziej skomplikowała sytuację brzeskiego zespołu, który na dobre utkwił w dolnej strefie tabeli i aktualnie plasuje się na 12 miejscu. Jakby na domiar złego Can-Pack Okocimski zaczyna serię kilku meczów z drużynami ze ścisłej czołówki II ligi. Pocieszający jest fakt, że do składu po pauzie za kartki wraca kapitan Radosław Jacek. Jego etatowy partner ze środka obrony Arkadiusz Garzeł, który w ostatnim czasie zmagał się z urazem mięśnia dwugłowego, nie jest jeszcze w stu procentach sprawny i najpewniej zajmie miejsce na ławce rezerwowych. W Radomiu kontuzji kolana nabawił się jeden z dwójki nowo pozyskanych graczy, Mateusz Wilk. Pierwsze doniesienia mówiły nawet o kilku miesięcznej pauzie. Ostatecznie po szczegółowej konsultacji lekarskiej okazało się, że uraz nie jest tak groźny i zawodnika czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach. Powoli do zdrowia wraca z kolei Jakub Baran, który już niebawem powinien być do dyspozycji trenera, zaś leczący uraz kości twarzy Wojciech Dziadzio pojawi się na boisku dopiero w rundzie wiosennej.

Wicelider z Tarnobrzega od początku sezonu pozytywnie zaskakuje swoimi wynikami. Zespół, który latem został gruntownie przebudowany momentalnie wskoczył na właściwe tory. Utrzymano trzon drużyny i wzmocnioną ją zdolnymi zawodnikami z regionu. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora w bieżących rozgrywkach wygrali aż 5 meczów, 2 zremisowali i tylko raz zaznali smaku porażki. Najskuteczniejszym strzelcem Siarki jest pozyskany latem z Wisły Puławy Szymon Martuś – zdobywca 4 bramek. W poprzedniej kolejce ekipa z Podkarpacia wygrała na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg 2:1, a oba gole zdobył Daniel Koczon.

W przeszłości obie ekipy spotykały się kilkukrotnie, a historia meczów pomiędzy Okocimskim a Siarką sięga do połowy lat 90-tych. Poprzedni sezon to pechowa porażka „Piwoszy” w Tarnobrzegu 0:1 po samobójczym trafieniu Radosława Jacka oraz wygrana w Brzesku 2:0 (bramki Michała Guji i Jurija Hłuszki).

Klub przypomina, że dzięki uprzejmości Browaru Okocim na wszystkie mecze Can-Pack Okocimskiego, w tym na sobotni z Siarką udostępniony jest parking na terenie browaru przy ul. Okocimskiej. Kibice będą mogli korzystać z parkingu na godzinę przed rozpoczęciem zawodów.