15 sierpnia 2015

Jurij ratuje punkt w ostatnich sekundach

W meczu 3. kolejki II ligi piłkarze Can-Pack Okocimskiego zremisowali w Wejherowie z tamtejszym Gryfem 1:1. Bramkę w ostatniej minucie, która dała „Piwoszom” remis strzelił Jurij Hłuszko.

gryf_oks_1516_1

Gryf Wejherowo – Can-Pack Okocimski KS Brzesko 1:1 (0:0)
Bramki:
Grzegorz Gicewicz 70 – Jurij Hłuszko 90.

Sędziował: Kamil Waskowski (Poznań).
Żółte kartki: Paweł Czoska – Mateusz Kasprzyk, Mateusz Wawryka.

Gryf: Wiesław Ferra – Sebastian Kowalski, Przemysław Kostuch, Michał Skwiercz, Maciej Dampc (60 Filip Sosnowski) – Jacek Wicon, Piotr Kołc, Maciej Osłowski, Mateusz Kuzimski (68 Krzysztof Wicki), Adrian Klimczak – Paweł Czoska (60 Grzegorz Gicewicz).

Can-Pack Okocimski KS: Aleksander Kozioł – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Garzeł, Mateusz Kasprzyk – Łukasz Krówczyński (60 Konrad Kurzywilk), Filip Kasiński (80 Aleksander Ślęczka), Wojciech Dziadzio (72 Kamil Białkowski), Wojciech Wojcieszyński, Paweł Pyciak – Jurij Hłuszko.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej. Mecz nabrał rumieńców dopiero po przerwie, kiedy to obaj szkoleniowcy dokonali kilku roszad. Jedna z nich przyniosła Gryfowi gola. W 70 minucie Grzegorz Gicewicz kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gdy wydawało się już, że beniaminek z Wejherowa zainkasuje komplet punktów „Piwosze” przeprowadzili akcję na wagę remisu. Nie mały udział w tej sytuacji miał golkiper gospodarzy Wiesław Ferra, który fatalnie minął się z piłką po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, a z najbliższej odległości futbolówkę do siatki wpakował Ukrainiec Jurij Hłuszko.

Na uwagę zasługuje debiut w Okocimskim 19-letniego Konrada Kurzywilka, który rozegrał w Wejherowie pół godziny.