31 października 2014

Niemoc "Piwoszy" nadal trwa (FOTO)

W meczu 15 kolejki rozgrywek II ligi piłkarze Can-Pack Okocimskiego ulegli na własnym boisku drużynie Energetyka ROW Rybnik aż 1:4. Honorową bramkę dla „Piwoszy” zdobył z rzutu karnego Wojciech Wojcieszyński w 90 minucie spotkania.

oks_energetykrow_1415_1
„Piwosze” w meczu z Energetykiem ROW zmarnowali kilka znakomitych sytuacji / Fot. Maciej Pytka

Can-Pack Okocimski KS Brzesko – Energetyk ROW Rybnik 1:4 (0:1)
Bramki: Wojciech Wojcieszyński 90 (k) – Michał Płonka 44, Mariusz Muszalik 65 (k), Szymon Sobczak 68, Grzegorz Fonfara 79.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).
Żółte kartki: Mateusz Wawryka – Adam Wolniewicz, Konrad Gilewicz, Grzegorz Fonfara.
Czerwona kartka: Adam Wolniewicz 51 (za drugą żółtą).
Widzów: 150.

Can-Pack Okocimski KS: Aleksander Kozioł – Jakub Baran, Radosław Jacek, Mateusz Wawryka, Mateusz Kasprzyk – Paweł Pyciak, Michał Guja (81 Patryk Bryła), Arkadiusz Lewiński (53 Jurij Hłuszko), Wojciech Wojcieszyński, Kamil Białkowski (67 Sani Goringo Abubakar) – Wojciech Dziadzio.

Energetyk ROW: Oskar Rybicki – Marek Krotofil, Marcin Grolik (83 Petar Borovićanin), Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny (85 Paweł Mandrysz) – Michał Płonka, Adam Wolniewicz, Grzegorz Fonfara, Mariusz Muszalik, Szymon Sobczak (75 Konrad Gilewicz) – Sebastian Musiolik (54 Szymon Jary).

Niemoc strzelecka „Piwoszy” trwa w najlepsze. Mimo nienajgorszej gry podopieczni Dariusza Sieklińskiego doznali kolejnej porażki. Nieliczna widownia, która w piątkowe wczesne popołudnie zameldowała się na stadionie w Brzesku obejrzała iście kuriozalny mecz. To gracze Okocimskiego przez większą część gry nadawali ton rywalizacji, stwarzając sobie kilka stuprocentowych okazji, a mimo to opuścili plac gry z bagażem aż czterech bramek.

Przez pierwsze 20 minut z boiska wiało nudą. Dopiero Michał Guja mocnym półwolejem zmusił do interwencji golkipera przyjezdnych, dając tym samym znak do ataku dla swoich kolegów. Chwilę później ten sam zawodnik po raz kolejny przeegzaminował Oskara Rybickiego strzelając z rzutu wolnego, ale tym razem bramkarz ze Śląska przeniósł piłkę nad poprzeczką. Swoją szansę miał także kapitan Can-Pack Okocimskiego Radosław Jacek, ale jego uderzenie głową poszybowało tuż obok słupka. Przyczajeni goście z Rybnika tuż przed przerwą wyprowadzili pierwszy i od razu skuteczny cios, gdy Michał Płonka strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zapewnił prowadzenie dla swojego zespołu.

Na początku drugiej odsłony brzeszczanie przeżyli małe „deja vu”, gdy Adam Wolniewicz w 51 minucie ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i graczom Okocimskiego po raz kolejny przyszło grać w liczebnej przewadze. Niewiele brakowało, aby chwilę później skorzystał z tego Mateusz Kasprzyk, lecz jego nieczyste uderzenie w nieznaczej odległości minęło bramkę Rybickiego. Znajdującym się w natarciu gospodarzom w 65 minucie przyszło przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Po centrze z rzutu rożnego arbiter spotkania dopatrzył się faulu w polu karnym Okocimskiego na jednym z graczu Energetyka i bez wahania wskazał na „wapno”. Jedenastkę na bramkę zamienił rutynowany Mariusz Muszalik. 120 sekund później przyjezdni prowadzili już 3:0 po golu Szymona Sobczaka. Ambitnie grający brzeszczanie w dalszym ciągu próbowali odmienić losy spotkania. Idealną okazję zmarnował jednak Paweł Pyciak, który chybił strzałem głową z najbliższej odległości. Nieskutecznych „Piwoszy” dobił w 79 minucie inny „ligowiec” Grzegorz Fonfara wykorzystując sytuację sam na sam z Aleksandrem Koziołem. Doświadczony obrońca Energetyka nie popisał się jednak w doliczonym czasie gry zagrywając piłkę ręką we własnym polu karnym za co arbiter po raz drugi tego dnia podyktował rzut karny. Do „jedenastki” podszedł najpierw Wojciech Dzadzio, ale z jego uderzeniem pewnie poradził sobie Rybicki, jednak zdaniem sędziego bramkarz z Rybnika za wcześnie opuścił linię bramkową i konieczna była powtórka. Tym razem do futbolówki podszedł Wojciech Wojcieszyński pewnie pokonując Rybickiego.

oks_energetykrow_1415_1
oks_energetykrow_1415_2
oks_energetykrow_1415_3
oks_energetykrow_1415_4
oks_energetykrow_1415_5
oks_energetykrow_1415_6
oks_energetykrow_1415_7
oks_energetykrow_1415_8
oks_energetykrow_1415_9
oks_energetykrow_1415_10
oks_energetykrow_1415_11
oks_energetykrow_1415_12
oks_energetykrow_1415_13
oks_energetykrow_1415_14
oks_energetykrow_1415_15
oks_energetykrow_1415_16
oks_energetykrow_1415_17
oks_energetykrow_1415_18
oks_energetykrow_1415_19

Komentarze