11 maja 2014

Podsumowanie 29 kolejki I ligi

Za nami wszystkie spotkania 29 kolejki I ligi. Największe emocje przeżywali kibice w Płocku, gdzie tamtejsza Wisła w 94 minucie wyrównała wynik na 1:1 w spotkaniu z GKS Tychy. Piwosze w tej serii gier ponieśli kolejną porażkę i mają już 9 punktów straty do miejsca dającego utrzymanie na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.

Kolejną sensację sprawił Energetyk ROW Rybnik. Tym razem podopieczni Jana Furlepy pokonali lidera i głównego faworyta do awansu – PGE GKS Bełchatów 2:0. Jedną z bramek zdobył niechciany z Brzesku – Idrissa Cisse.
W derbach małopolski Sandecja Nowy Sącz okazała się lepsza do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza wygrywając spotkanie 2:1. Bramkę dla Termaliki w 89 minucie zdobył były Piwosz – Jakub Czerwiński
Ważne punkty straciła także Arka Gdynia ulegając na własnym terenie Dolcnowi 0:2. Ten wynik bardzo komplikuje sytuację zawodników z Gdyni w Tabeli I ligi. Obecnie podopieczni Pawła Sikory znajdują się na 4 miejscu i tracą 4 punkty do miejsca premiowanego awansem do T-Moble Ekstraklasy.

Wisła Płock 1-1 GKS Tychy
Paweł Kaczmarek 90 – Denis Popovič 82 (k)

W 29 kolejce na boiskach I ligi wystąpiło 5 byłych Piwoszy

Paweł Smółka (GKS Tychy) – 45 minut w spotkaniu Wisła Płock – GKS Tychy (1:1)
Daniel Chyła (Chojniczanka) – 90 minut w spotkaniu GKS Katowice – Chojniczanka (2:1)
Idrissa Cisse (Energetyk ROW) – 82 minuty i gol w spotkaniu Energetyk – PGE GKS Bełchatów (2:0)
Piotr Darmochwał (Stomil Olsztyn) – 90 minut w spotkaniu Flota – Stomil (0:0)
Jakub Czerwiński (Termalica Bruk-Bet) – 90 minut i gol w spotkaniu Sandecja -Termalica (2:1)