31 marca 2014

Podsumowanie 22 kolejki I ligi

Za nami 22 seria spotkań I-ligowych. Piłkarze Can-Pack Okocimskiego Brzesko sprawili jedną z niespodzianek w tej kolejce, urywając punkt liderowi z Łęcznej

Znakomitą passę podtrzymali zawodnicy Puszczy Niepołomice. Podopieczni Dariusza Wójtowicza nie przegrali jeszcze meczu tej wiosny. Zespół z Niepołomic nie stracił bramki w 2014 roku, notując dwa zwycięstwa (2:0 z Chojniczanką, 1:0 z Olimpią) i dwa bezbramkowe remisy (z Termaliką i ze Stomilem). Pozostałe drużyny z małopolski również nie przegrały w 22 kolejce. Komplet punktów wywalczyli Kolejarz Stróże i Termalica Bruk-Bet Nieciecza, natomiast po punkcie do swojego konta mogą dopisać Can-Pack Okocimski Brzesko i Sandecja Nowy Sącz, którzy zmierzyli się odpowiednio z liderem i wiceliderem I ligi. Największy pechowcem tej serii spotkań jest drużyna Energetyka ROW Rybnik,która do 93 minuty prowadziła z Flotą 1:0. Po zagraniu ręką w polu karnym „jedenastkę” na gola dla Floty zamienił Piotr Kieruzel.Drugim pechowcem jest zawodnik GKS-u Katowice, Mateusz Kamiński, który w spotkaniu z Miedzią Legnica zdobył dwie samobójcze bramki. Miedź wygrała to spotkanie 3:0

Dolcan Ząbki 3-1 Wisła Płock
Paweł Magdoń 32 (s), Rafał Grzelak 39, Grzegorz Piesio 90 – Filip Burkhardt 90 (k)

Energetyk ROW Rybnik 1-1 Flota Świnoujście
Daniel Feruga 74 (k) – Piotr Kieruzel 90 (k)

Arka Gdynia 0-0 Sandecja Nowy Sącz

Górnik Łęczna 2-2 Okocimski KS Brzesko
Grzegorz Bonin 59, Lukáš Bielák 68 – Bartosz Sobotka 8, David Kwiek 39

Miedź Legnica 3-0 GKS Katowice
Patryk Szymański 30, Mateusz Kamiński 32 (s), 48 (s)

W 22 kolejce na boiskach I ligi wystąpiło 7 byłych Piwoszy:

Daniel Chyła (Chojniczanka) – 90 minut i żółta kartka w spotkaniu Chojniczanka – Termalica (0:1)
Jakub Czerwiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) – 90 minut i żółta kartka w spotkaniu Chojniczanka – Termalica (0:1)
Damian Szymonik (Puszcza Niepołomice) – 90 minut w spotkaniu Puszcza – Stomil (0:0)
Dawid Kucharski (Stomil Olsztyn) – 90 minut w spotkaniu Puszcza – Stomil (0:0)
Piotr Darmochwał (Stomil Olsztyn) – 87 minut w spotkaniu Puszcza – Stomil (0:0)
Paweł Smółka (GKS Tychy) – 90 minut w spotkaniu Kolejarz – GKS Tychy (1:0)
Idrissa Cisse (Energetyk ROW Rybnik) – 90 minut w spotkaniu Energetyk – Flota (1:1)