21 lutego 2014

Daniel Pawłowski trenerem bramkarzy Okocimskiego

Nowym trenerem bramkarzy Okocimskiego Klubu Sportowego został 31- letni Daniel Pawłowski

Daniel Pawłowski- trener bramkarzy Okocimskiego Brzesko
Daniel Pawłowski- trener bramkarzy Okocimskiego Brzesko

Okocimski zatrudnieniem Pawłowskiego był zainteresowany przed rozpoczęciem obecnego sezonu

Wtedy postanowiłem skoncentrować się na mojej firmie, która szkoli bramkarzy i trenerów. Nie miałem czasu na podjęcie dodatkowego zajęcia. Gdy ponownie pojawiła się oferta, to wszystko udało się tak poukładać, że jej przyjęcie było możliwe
– mówi Pawłowski.

Do Brzeska trafił człowiek z piłkarskim doświadczeniem, ale też obyciem międzynarodowym. Pawłowski w piłkę grał w Skawie Wadowice w latach 1994 – 2003. Przeszedł wszystkie szczeble kariery, od trampkarza do seniora. Potem studiował psychologię sportową na Uniwersytecie w Edynburgu. W tym czasie zaczął pierwsze trenerskie próby w Hibernians i Livingston.

W pierwszym klubie szkoliłem seniorki, w tym najlepszą bramkarkę Szkocji. W drugim odpowiadałem za golkiperów rezerwowej drużyny. W obu klubach pracowałem również w akademiach piłkarskich. Pobyt w Szkocji był fajną przygodą. Dużo tam widziałem i sporo się nauczyłem. Nie zostałem, bo jestem człowiekiem, dla którego duże znaczenie ma rodzina. Z tego powodu wróciłem do kraju i rozpocząłem nowy życiowy etap – opowiada.

Międzynarodowych epizodów Pawłowskiego jest więcej. Trener był na stażach w Barcelonie, PSV Eindhoven, Valencii, FC Porto. W Polsce natomiast pracował z reprezentacją Polski do lat 15 oraz MSP Szamotuły. Teraz Pawłowski swoją wiedzę i doświadczenie ma przekazywać bramkarzom Okocimskiego. Chwali swoich nowych podopiecznych.

Każdy z nich jest bardzo dobrym bramkarzem. Mam nadzieję, że staną się jeszcze lepszym golkiperami. Zamierzam skoncentrować się na pracy nad przewidywaniem i podjęciem odpowiedniej decyzji przez nich. Bramkarz ma na to często ułamek sekundy. Dla niego każdy strzał jest niczym uderzenie z rzutu karnego – mówi Daniel Pawłowski.

Nowemu trenerowi bramkarzy życzymy powodzenia w pracy z Markiem i Alkiem oraz serdecznie witamy w Piwnej rodzinie

źródło: brzescyfanatycy.pl/ Dziennik Polski

Komentarze