28 kwietnia 2013

Ważne zwycięstwo

Okocimski KS Brzesko odniósł bardzo cenne zwycięstwo, pokonując w Jaworznie GKS Tychy 1:0 (0:0) w meczu 26. kolejki 1 ligi. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Wojciech Wojcieszyński w 57. minucie. „Piwosze” wciąż są w grze o utrzymanie na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Już w środę czeka na ich kolejna potyczka, tym razem z Zawiszą Bydgoszcz (01.05, godz. 17).

Zawodnicy Okocimskiego KS Brzesko od początku odważnie zaatakowali tyszan. Centymetrów brakowało, aby piłka po strzale Wojciecha Wojcieszyńskiego wpadła do bramki. Po każdym stałym fragmencie gry piłkarze GKS-u Tychy mieli bardzo dużo pracy, a „Piwosze” raz po raz dochodzili do okazji strzeleckich, ale m.in niecelnie główkował Damian Byrtek. Bardzo dobre uderzenie z dystansu oddał Mateusz Niechciał. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Obok dalszego słupka futbolówkę posłał z kolei Paweł Smółka. Podopieczni Czesława Palika kontrolowali przebieg meczu, a gospodarze nie radzili sobie z dobrze ustawionymi na placu gry „Piwoszami”. Na domiar złego, w 41. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska „wyleciał” Adam Imiela. Tyszanie całą drugą połowę musieli grać w dziesięciu.

W drugiej odsłonie Okocimski wykorzystał fakt gry w przewadze, choć po rozpoczęciu drugiej połowy znakomitej okazji do zdobucia bramki nie wykorzystał Damian Byrtek. W 58. minucie w polu karnym upadł Mateusz Niechciał i sędzia bez zawahania wskazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Wojciech Wojcieszyński, który na jesień także zaliczył trafienie w starciu z GKS-em Tychy. Chwilę później po wzorowej akcji, w poprzeczkę huknął Paweł Smółka. Niespełna dwie minuty później siły się wyrównały. Arbiter główny dał czerwoną kartkę napastnikowi OKS-u, który „wypada” na co najmniej dwa mecze (Zawisza, Miedź). Emocje były do ostatniego gwizdka, ale tyszanie ani razu nie zagrozili Aleksandrowi Koziołowi. Przez 90 minut gospodarze oddali zaledwie 3 strzały, a Okocimski 14. Górny Śląsk jest szczęśliwy dla „Piwoszy”. Najpierw zwycięstwo z Polonią Bytom, a teraz wygrana z bardzo dobrze spisującym się beniaminkiem. To oznacza, że brzeszczanie nadal są w grze. Już w środę powalczą o przełamanie brzeskiej niemocy. Na Okocimską 34 zawita szósta w tabeli Zawisza Bydgoszcz.