Wszyscy ci, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie na trybunach stadionu miejskiego przy ul. Okocimskiej 34, z pewnością nie żałują swojej decyzji. Okocimski po bardzo dobrym spotkaniu pełnym walki oraz emocji pokonał spadkowicza z III ligi Unię Tarnów wynikiem 3:1. Wynik meczu otworzył w pierwszej połowie Mateusz Cięciwa, a kolejne trafienia dołożyli: Mariusz Mazanek oraz Kacper Ciuruś. Wynik spotkania ustalił zawodnik Tarnowian Tomasz Polanek, który wpisał się na listę strzelców w 87 minucie meczu.
Okocimski mógł to spotkanie wygrać przynajmniej jedną bramką więcej, jednak gola Patryka Jawienia nie został uznany przez sędziego, mimo że zdobyta ona była w sposób jak najbardziej prawidłowy.
Dzięki wygranej „Piwosze” awansowali na 8 miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 6 punktów. Przed zespołem zaledwie 2 dni odpoczynku, gdyż w najbliższą środę rozegrana zostanie 5. kolejka, w której podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka zmierzą się w meczu wyjazdowym z MKS Limanovia Limanowa.

4. kolejka Texom 4 Liga Małopolska
Okocimski KS Brzesko – ZKS Unia Tarnów 3:1
Bramki: 28’ Mateusz Cięciwa, 76’ Mariusz Mazanek, 81’ Kacper Ciuruś – 87’ Tomasz Polanek.
Żółte kartki: Jakub Baran, Marcel Kubala – Mateusz Surma, Maciej Wojtak, Igor Matyjewicz, Hubert Włodek.
Sędzia: Adrian Stajnder.
Widzów: 500.
Okocimski KS: Piotr Zagórowski – Adam Klimczyk, Jakub Baran, Michał Zydroń [C] (63’ Adrian Piekarz), Mateusz Cięciwa (63’ Mariusz Mazanek), Dawid Lizak (63’ Marcel Kubala), Patryk Jawień, Paweł Borowiec (74’ Sebastian Pasek), Kacper Ciuruś (88’ Maciej Węgrzyn), Kacper Sowa, Michał Siudut.
Rezerwowi: Krzysztof Puchal [BR], Maciej Węgrzyn, Szymon Kozieł, Marcel Kubala, Adrian Piekarz, Nikodem Mgłosiek, Mariusz Mazanek, Sebastian Pasek.
Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny/asystent trenera: Arkadiusz Gemza.
Unia: Szymon Gajczewski – Mateusz Surma [C], Filip Gala, Jakub Janik (87’ Szymon Bryl), Mateusz Zbylut, Tomasz Polanek, Igor Matyjewicz, Łukasz Siedlik (87’ Hubert Włodek), Maciej Wojtak (78’ Kacper Rajca), Jakub Zagórski, Filip Jaworski (78’ William Woltynski).
Rezerwowi: Filip Jarmuła [BR], Szymon Bryl, Filip Padło, Kacper Rajca, Hubert Włodek, Onuorah ChiichiiCaleb, William Woltynski.
Trener: Tomasz Muchinski.
Kierownik drużyny: Dawid Gala.

Bramka na 1:0
Akcja bramkowa rozpoczęła się w środkowej strefie boiska, gdzie piłkę od Michała Zydronia otrzymał Kacper Sowa, który zgrał ją do Mateusza Cięciwa. Ten z kolei odegrał futbolówkę do Dawida Lizaka, który uruchomił na lewej flance Kacpra Ciurusia. Pomocnik Okocimskie po opanowaniu piłki dośrodkową ją w pole karne do niepilnowanego Mateusza Cięciwy, który za stoickim spokojem strzałem z głowy otworzył wynik spotkania.
Bramka na 2:0
Obrońca Unii pod presją Pawła Borowca wybił piłkę poza swoje pole karne, jednak piłka trafiła pod nogi Marcela Kubali, który dośrodkował ponownie futbolówkę w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Mariusz Mazanek i strzałem z ok 7 metra podwyższył wynik na 2:0.
Bramka na 3:0
Kacper Sowa, który mimo nacisków przez zawodników z Tarnowa zdołał oddać piłkę ze środkowej strefy boiska do Adriana Piekarza. Obrońca pomknął z piłkę w stronę bramki, podając w ostatniej chwili do wbiegającego na lewe skrzydło Kacpra Ciurusia, który minął obrońcę gości i strzał przy słupku podwyższył wynik na 3:0.
Bramka na 3:1
Jakub Janik dośrodkował piłkę na dłuższy słupek, gdzie znalazł się Tomasz Palonek, który z bliskiej odległości nie dał szans Piotrowi Zagórowskiemu na skuteczną interwencję.