14 czerwca 2024

Ostatnie domowe spotkanie

W najbliższą sobotę 15 czerwca Okocimski Brzesko rozegra swój ostatni mecz przed własną publicznością w sezonie 2023/2024, podejmując na wałsnym stadionie rezerwy Unii Tarnów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34. Głównym arbitrem sobotnich zawód zostanie Dawid Mituś, a jego asystentami pomocniczymi będą Bartłomiej Górecki oraz Krystian Ciapała.

Rezerwy Unii Tarnów obecnie znajdują się na 12 miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 29 punktów. Na ten dorobek punktowy złożyło się 8 zwycięstw oraz 5 remisów. Zespół na swoim koncie ma również 15 porażek, w tym aż 9 w meczach wyjazdowych. W ostatniej kolejce zawodnicy trenera Łukasza Tarkowskiego ulegli na własnym terenie Sokołowi Słopnice wynikiem 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Dominik Jasica oraz dwukrotnie Artur Matras.

Jak pokazują statystyki zespół z Tarnowa nie najlepiej czuje się na boiska rywala. W dotychczasowych 14 meczach drużyna zanotowała tylko trzy wygrane, 2 remisy oraz 9-krotnie schodziła z boiska jako przegrana. Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowych w meczach wyjazdowych, który obecnie zatrzymał się na wyniku 18:34. Ostatnie „wyjazdowe” zwycięstwo Unia zanotowała w 27. kolejce pokonując w derbach Tarnowa zespół Tarnovii wynikiem 0:1.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów lepszy okazał się być Okocimski, który pokonał „Jaskółki” wynikiem 3:1. Bramki dla Okocimskiego zdobyli wówczas: Jakub Ogar oraz dwukrotnie Mateusz Cięciwa. Jedynego gola dla gospodarzy zanotował w 78 minucie meczu Mateusz Michalik.

Okocimski Brzesko do sobotniego spotkanie przystąpi po wysokiej wygranej nad Kolejarzem Stróże, którego pokonał aż 7:0. Zdobycie trzech punktów pozwoliło zespołowi utrzymać dystans do samej czołówki, w której znajduje się aż pięć zespołów, które walczą o zajęcie miejsc premiowanym awansem do IV ligi. W tym gronie znajduje się Podhalanim Biecz, Sandecja II Nowy Sącz, Sokół Słopnice, Dunajec Nowy Sącz oraz Okocimski Brzesko. Oprócz sobotniej potyczki „Piwosze” zmierzą się w ostatniej kolejce z rezerwami Sandecji Nowy Sącz, które obecnie plasują się na drugim miejscu.

Jak widać emocji nie zabraknie do ostatniej kolejki, jednak by móc zapewnić sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej Okocimski nie może pozwolić sobie na stratę punktów, a przy tym musi liczyć na potknięcie rywali, dzięki czemu będzie mógł ich wyprzedzić w końcowej walce o awans.

Komentarze