11 lutego 2024

Trzeci mecz kontrolny drużyny rezerw

W weekend nie próżnowali także zawodnicy drugiej drużyny, którzy rozegraj swój trzeci test-mecz w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Mateusza Krokosza na sztucznej murawie w Staniątkach podejmowali ligowego rywala Błyskawicę Proszówki. Spotkanie po regulaminowym czasie gry zakończyło się wygraną Błyskawicy, która zwyciężyła 4:2. Bramki dla zespołu z Proszówek zdobył Karol Filipek, Damian Cabała oraz dwukrotnie Piotr Filipek. Z kolei autorami bramek dla Okocimskiego zostali: Piotr Pitaś oraz Bartłomiej Mochel.

W sobotni meczu sparingowym wystąpiło trzech zawodników z pierwszego zespołu w tym dwóch, którzy wracają do gry po kontuzji. Zawodnikami tymi byli: Piotr Czerwiński, Piotr Pitaś oraz Bartłomiej Mochel.

Mateusz Krokosz (Trener Okocimskiego II Brzesko): -„Na wstępie muszę zaznaczyć, że 10 zawodników z różnych przyczyn było niedostępnych na to spotkanie. Złożyło się na to wiele czynników, m.in. choroby, kontuzje oraz udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu u17. Pomimo tego faktu zdołaliśmy podjąć walkę z bardzo solidnym przeciwnikiem z naszej ligi. Nasze zaangażowanie i determinacja, zwłaszcza w pierwszej połowie, były godne uwagi, a zdobycie dwóch bramek w przeciągu pierwszych 5 minut meczu świadczyło o naszym potencjale. Przez długi czas kontrolowaliśmy spotkanie, a nasza gra była zorganizowana w bardzo dobry sposób.

Jednak musimy być szczerzy w ocenie naszych błędów i słabszych stron. Nie zdołaliśmy wykorzystać kilku dogodnych szans na zdobycie bramki. Niewątpliwie popełniliśmy też kilka niepotrzebnych błędów, które niestety skutkowały straconymi bramkami. Znamienne jest, że 3 z nich straciliśmy po rzutach karnych. Decyzje sędziów były kontrowersyjne, natomiast musimy wyciągać wnioski i zachowywać się bardziej odpowiedzialnie w defensywie.

To dopiero początek, a każdy mecz, nawet ten przegrany, stanowi szansę na naukę i rozwój.”

Sparing #3
Błyskawica Proszówki – Okocimski II Brzesko 4:2
Bramki: Piotr Filipek x2, Karol Filipek, Damian Cabała – Piotr Pitaś, Bartłomiej Mochel.

Okocimski KS: Bartłomiej Martyna – Piotr Czerwiński, Piotr Broszkiewicz, Adrian Piekarz – Sebastian Pasek, Mateusz Dziadowiec, Karol Cieśla, Raul Kotarba – Bartłomiej Mochel, Piotr Pitaś, Patryk Zaleśny oraz Natan Toroń, Bartosz Gałek, Konrad Hosaniak.

 

Komentarze