20 stycznia 2024

Porażka w pierwszym sparingu

W sobotnie przedpołudnie zespół trenera Sebastiana Klimczyka rozegrał pierwsze spotkanie kontrolne w zimowym okresie przygotowawczym. Rywalem „Piwoszy” był dobrze znany zespół Wolanii Wola Rzędzińska, który okazał się być bardziej skuteczniejszy, wygrywając wynikiem 4:3. Strzelcami bramek dla gospodarzy zostali: Jakub Osuch, Artur Biały, Adrian Wójcik oraz Bartosz Rębacz. Po stronie Okocimskiego na listę strzelców wpisali się: Patryk Jawień, Jakub Ogar oraz Damian Boroń. Asysty w tym spotkaniu zanotowali Jakub Mendel, Kacper Sowa oraz Jakub Ogar.

W sobotnim meczu szkoleniowiec Okocimskiego mógł przyjrzeć się również dwóm nowym zawodnikom, którzy przymierzani są do gry w naszym zespole. Obaj są bramkarzami i w meczu przeciwko Wolanii dostali po 30 minut gry.

Zawodnicy Okocimskiego bardzo dobrze zaczęli sobotnie spotkanie. W pierwszej połowie zespół zdołał wyklarować sobie kilka okazji do zdobycia bramki, które były efektem bardzo dobrych i przemyślanych akcji. Jedyna bramka w tej części gry padła po stałym fragmencie gry wykonanym przez Dawida Lizaka, który z rzutu rożnego dośrodkował piłkę w pole karne. Ta z kolei trafiła do Jakuba Mendla, który zdołał zgrać futbolówkę do Patryka Jawienia, a ten z kolei strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce. Zespół Wolanii w pierwszej połowie nie miał zbyt wiele argumentów do zdobycia bramki, mimo to zdołał zagrozić bramce Okocimskiego, jednak przy każdej okazji pewnie spisywali się golkiperzy z Brzeska.

Całkowicie odmienne spotkanie miało miejsce w drugiej połowie, gdzie zespół z Woli Rzędzińskiej z minuty na minutę zaczął co raz bardziej zagrażać bramce Okocimskiego. Efektem tego były dwie bramki strzelone po stałych fragmentach gry, takich jak rzut wolny oraz rzut karny. Gospodarze zdołali odwróci wynik spotkania, który w pewnym momencie wynosił 3:1. Ostatecznie gospodarze zanotowali cztery trafienia, jednak nie ustrzegli się błędów w defensywie, które pewnie wykorzystali zawodnicy z Brzeska notując dwie bramki. Spotkanie ostatecznie zakończyło się przegraną „Piwoszy” wynikiem 3:4.

Sparing #1
Wolania Wola Rzędzińska – Okocimski Brzesko 4:3
Bramki: Jakub Osuch, Artur Biały, Adrian Wójcik oraz Bartosz Rębacz – Patryk Jawień, Jakub Ogar, Damian Boroń.

Okocimski KS: 1 połowa : Tomasz Jagiełka (30’ zawodnik testowany) – Jakub Mendel, Patryk Jawień, Kacper Sowa – Maciej Węgrzyn, Michał Siudut, Oliwier Okas, Dominik Grochot – Dawid Lizak, Mateusz Cięciwa, Konrad Kuliszewski

Okocimski KS: 2 połowa : Zawodnik testowany (60’ zawodnik testowany) – Piotr Pitaś, Hubert Smulski, Daniel Kaciczak – Marcel Kubala, Patryk Jawień (67’ Kacper Sowa), Michał Siudut (67’ Oliwier Okas), Konrad Kuliszewski (67’ Dawid Lizak) – Damian Boroń, Jakub Ogar, Mateusz Cięciwa (67’ Dominik Grochot).