13 stycznia 2024

Rezerwy rozpoczęły okres przygotowawczy

W czwartkowy wieczór pod wodzą nowego trenera Mateusza Krokosza swoje przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczął drugi zespół Okocimskiego, który po raz pierwszy w nowym roku spotkał się na orliku w Mokrzyskach.

Na pierwszych zajęciach szkoleniowiec Mateusz Krokosz miał do dyspozycji 12 zawodników. Pomimo ciężki warunków jakie panowały w tym dniu drużyna zdołała odbyć pierwszą wspólną jednostkę treningową, która opierała się  głównie na zajęciach z piłkami oraz krótkiej gierce. W okresie przygotowawczym zawodnicy będą spotykać się trzy razy w tygodniu, kończąc każdy tydzień grą sparingową. Zespół zaplanowane ma siedem spotkań kontrolnych. Pierwszy z nich odbędzie się 28 stycznia o godz. 19:00 na sztucznym boisku w Lisiej Górze. Rywalem Okocimskiego będzie KS Rzuchowa.

Mateusz Krokosz (Trener Okocimskiego II Brzesko): -„Przed nami intensywny okres ciężkiej pracy, podczas którego planujemy treningi trzy razy w tygodniu oraz 7 gier kontrolnych. W tym czasie jednym z kluczowych celów naszej drużyny będzie doskonalenie systemu gry oraz wprowadzanie poprawek zarówno w działaniach indywidualnych, jak i zespołowych. Szczególny nacisk kładziemy na poprawę pewności siebie w kontekście budowania ataku pozycyjnego. Nasza praca będzie mocno zindywidualizowana, skoncentrowana na rozwijaniu umiejętności charakterystycznych dla określonych pozycji na boisku. Dążymy do tego, aby każdy zawodnik osiągnął swój maksymalny rozwój.

Priorytetem jest dla mnie stworzenie optymalnego środowiska do rozwoju młodych zawodników i, w perspektywie czasu, promowanie ich do pierwszego zespołu. W kontekście taktyki drużyny, dodatkowo planujemy skupić się na poprawie naszego pressingu. Chcemy, aby nasz pressing był bardziej zorganizowany i skuteczny, co pozwoli nam odzyskiwać piłkę wyżej na boisku. Będziemy pracować nad synchronizacją ruchów zawodników i intensywnością, aby skutecznie utrudniać przeciwnikom budowanie akcji.”

Plan sparingów:
28 styczeń godz. 19:00 – KS Rzuchowa (Lisia Góra)
4 luty godz. 17:00 – Zryw Szarów (Staniątki)
10 luty godz. 13:30 – Błyskawica Proszówki (Staniątki)
17 luty godz. 10:30 – Górnik Wieliczka JS (Wieliczka)
24 luty godz. 17:00 – Jadowniczanka Jadowniki(Staniątki)
2 marzec godz. 16:00 – Dalin II Myślenice (Myślenice)
9 marzec godz. 12:00 – KR Jodłówka (Jodłówka)

Komentarze