12 stycznia 2024

„Piwosze” rozpoczęli okres przygotowawczy

Pierwsza drużyna Okocimskiego Brzesko rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2023/2024. Na pierwszych zajęciach podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka spotkali się w czwartek 11 stycznia na orliku w Buczu.

Podczas treningu szkoleniowiec Sebastian Klimczyk miał do dyspozycji 21 zawodników. Wśród nich znaleźli się m.in. rekonwalescenci  Daniel Kaciczak oraz Bartłomiej Mochel, którzy wracają do treningów po odniesionych kontuzjach. W gronie zawodników znalazł się także Michał Zydroń, który w ostatnim czasie występował w drużynie rezerw.

Pierwszy trening nie rozpieszczał zawodników Okocimskiego, którzy musieli radzić sobie w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Zalegając śnieg oraz długotrwałe opady w znacznym stopniu utrudniały przeprowadzenie treningu. Mimo to zawodnicy po krótkiej rozgrzewce przeszli do zajęć z piłką, a następnie do gry zadaniowej.

Na początku okresu przygotowawczego „Piwosze” będą trenować dość intensywnie. Zawodnicy mają przewidziane 3 treningi, indywidualną rozpiskę biegową oraz grę kontrolną. W luty aż do startu ligi zespół przejdzie w rytm 3 jednostki treningowe plus mecz kontrolny. Drużyna w planach ma również rozegranie 9 spotkań kontrolnych, które odbędą się na sztucznych boiskach. Pierwszy z nich odbędzie się 20 stycznia, a pierwszym sparingpartnerem będzie Wolania Wola Rzędzińska.

Sebastian Klimczyk (Trener Okocimskiego Brzesko):„W pierwszym etapie będziemy się skupiać na mentalności zawodników, aby tworzyli grupę, która chce iść za sobą w ogień. Która zna swoje przywileje, ale również obowiązki związane z byciem zawodnikiem pierwszej drużyny Okocimskiego Brzesko. Jeżeli chodzi o aspekty sportowe będziemy rozwijać każdy z piłkarskiego rzemiosła. Wdrażanie tożsamości piłkarskiej to złożony proces. Tak naprawdę możliwości obiektowe ustalają nam w jakiś sposób plan pracy.

Z racji, że w styczniu mamy do dyspozycji obiekt typu orlik, będziemy skupiali się na wszystkich procesach, które jesteśmy w stanie egzekwować na mniejszych przestrzeniach. W kolejnych etapach, w lutym gdy będziemy mieli do dyspozycji boisko pełnowymiarowe, pojawią się możliwości uderzenia w aspekty, do których potrzebna jest większa przestrzeń. Jeśli miałbym wybrać jedną z rzeczy na której będziemy się szczególnie skupiać, będzie to utrzymanie przy piłce. Chciałbym, żeby moi zawodnicy się z nią bardzo polubili.

Po pierwszej wspólnej jednostce jestem bardzo zadowolony. Frekwencja, zaangażowanie oraz podejście do treningu było na najwyższym poziomie, za co duży szacunek dla każdego z zawodników. Zdecydowanie to jest kierunek w którym chcemy iść.”

Plan sparingowy:
20.01 – Wolania Wola Rzędzińska (Wola Rzędzińska)
27.01 – Igloopol Dębica (Wola Rzędzińska)
03.02 – Limanovia Limanowa (Limanowa)
11.02 – Nowa Jastrząbka (Lisia Góra)
17.02 – Błękitni Ropczyce (Lisia Góra)
24.02 – Legion Pilzno (Lisia Góra)
02.03 – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie (Lisia Góra)
09.03 – Wiślanka Grabie (miejsce do ustalenia)
16/17.03 – Radziszowianka Radziszów (miejsce do ustalenia)

 

Komentarze