10 listopada 2023

Ligowe ostatki

Przed nami ostatnia 15. kolejka V ligi gr. wschodniej w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024. Rywalem „Piwoszy” będą rezerwy II-ligowej Sandecji Nowy Sącz, z którymi zmierzą się w sobotę 11 listopada o godz. 12:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem sobotnich zawodów będzie Łukasz Piątek, z kolei jego asystentami pomocniczymi zostaną Kamil Mucha oraz Adrian Kozieł.

Z tego miejsca zapraszamy wszystkich zawodników naszej Akademii Piłkarskiej na mecz połączony z obchodami Święta Niepodległości. Wstęp dla zawodników oraz jednego opiekuna jest wolny.

Zespół Sandecji mocno depcze Okocimskiemu po piętach, mając tylko dwa punkty straty. Zespół trenera Daniela Dawieca po 14. kolejkach plasuje się na wysokim czwartym miejscu w tabeli, mając na koncie 27 punktów. Na ten dorobek złożyło się 8 zwycięstw oraz trzy remisy. Zawodnicy z Nowego Sącza mają na swoim koncie również trzy porażki, w tym tylko jedną w meczu wyjazdowym jaką doznali z Podhalaninem Biecz przegrywając 0:3. W ostatniej kolejce rezerwy Sandecji podzieliły się punktami z Sokołem Słopnice remisując wynikiem 1:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Maciej Mas (Sandecja II) oraz Dominik Pach (Sokół).

Mimo czwartego miejsce w lidze zespół z Sądecczyzny może pochwalić się bardzo dobrym bilansem bramkowym, który obecnie zatrzymał się na wyniku 36:15. Ofensywny styl gry drużyny bardziej przekłada się w meczach domowych, w których zawodnicy zanotowali 22 bramki. Wyników tych gracze nie powtarzają w meczach wyjazdowych zdobywając o osiem goli mniej. Atutem Sandecji może być również gra obronna. Do tej pory na boiskach rywala „biało-czarni” dali sobie strzelić zaledwie sześć bramek, co przy 14 zdobytych golach jest najlepszym bilansem bramkowym w lidze.

Duży wpływ na zdobywanie goli ma z pewnością Igor Maślanka, który do tej pory sześciokrotnie pokonywał golkiperów rywali. O jedną bramkę mniej ma na swoim koncie Michał Stankiewicz, a trzema trafieniami mogą pochwalić się Patryk Peciak oraz Jakub Faron.

Okocimski Brzesko z zespołem rezerw Sandecji mierzył się ostatnio na szczeblu czwartoligowym w sezonie 2019/2020. Wówczas ze względu na panującą epidemię Covid-19 rozegrano tylko rundę jesienną. W meczu 6. kolejki zespół z Nowego Sącza okazał się być bezlitosny dla „Piwoszy” wygrywając na własnym stadionie aż 8:0. Bramkami w tym meczu podzielili się: Bartłomiej Dudzic (4), Kamil Ogorzały (2), Szymon Kuźma oraz Mariusz Gabrych.

Informacje:
Miejsce w tabeli: 4
Ilość punktów: 27 pkt
Najlepszy strzelec: Igor Maślank (6)
Najwięcej żółtych kartek: Maksymilian Gawełczyk (5)
Najwyższa wygrana: Orkan Szczyrzyc (10:0)
Najwyższa przegrana: Dunajec Nowy Sącz, Podhalanin Biecz (0:3)

Za równo Sandecja jak i Okocimski Brzesko będą chcieli zakończyć obecną rundę z kompletem punktów na koncie. Zespół trenera Sebastiana Sepka przystąpi do sobotniego spotkania po wygranym meczu z rezerwami tarnowskiej Unii, którą pokonali. 3:1. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, gdyż zespół wywalczył komplet punktów po bardzo dobrej grzej. – „Realizowaliśmy swoje założenia już na początku spotkania i uważam, że wychodziło to bardzo dobrze. Mieliśmy sporo odbiorów na połowie przeciwnika, jednak szkoda że nie udało się wykorzystać żadnej sytuacji w pierwszej połowie. Momenty dobrej gry były również dla Unii, jednak wyszliśmy mocno na drugą połowę i udało się zanotować komplet punktów.” – mówi szkoleniowiec Okocimskiego.

W obecnej rundzie w kadrze naszego rywala wystąpiło już ponad 30 zawodników, którzy w większym lub mniejszym stopniu mieli wpływ na boiskowe poczynania. Szeroka kadra oraz wsparcie z pierwszej drużyny może okazać się kluczowe w sobotnim meczu. -„Wiemy, że jest  to dobry zespół, który ma ciekawych zawodników. Mimo to będziemy chcieli się przygotować do meczu w jak najlepszy sposób i spróbować zrealizować swoje plany. Uważam, że w sobotnim meczu mogą pojawić się zawodnicy z pierwszej drużyny Sandecji, ale tak jak mówiłem spodziewamy się mocnego rywala i kto by nie pojawił się na boisku po stronie Sandecji, my musimy być na to przygotowani.” – podsumowuje trener Sebastian Sepek.

Jeśli chodzi o kadrę Okocimskiego na sobotnie spotkanie to z pewnością może cieszyć powrót do 18-tki meczowej Michała Siuduta oraz Huberta Smulskiego, których zabrakło w ostatnim meczu ze względu na nadmiar żółtych kartek. Przeciwko Sandecji na pewno nie wystąpi wracający do strzeleckiej formy Mateusz Cięciwa, który w ostatnim spotkaniu zobaczył swoją czwartą żółtą kartkę. Pod znakiem zapytania stoi również występ Patryka Jawienia oraz Kacpra Sowy, którzy borykają się z urazami.

Komentarze