4 listopada 2023

Rezerwy: Derby ze Strażakiem Mokrzyska

Na zakończenie rundy jesiennej rezerwy Okocimskiego zmierzą się w derbowym spotkaniu ze Strażakiem Mokrzyska. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 5 listopada o godzinie 13:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem niedzielnych zawodów zostanie Tomasz Sopata, a jego asystentami pomocniczymi będą Karol Kopiński oraz Zbigniew Smoleń. Mimo, że będzie to ostania seria gier rundy jesiennej to zespoły nie kończą sportowych zmagań. Tydzień później rozegrana zostanie pierwsza klejka rundy rewanżowej, w której zespół trenera Sebastiana Klimczyka zmierzy się z Orłem Cikowice.

Strażak Mokrzyska po 12 serii gier w lidze okręgowej plasuje się na 8 miejscu w tabeli, mając w swym dorobku 19 punktów. Na ten wynik złożyło się sześć zwycięstw oraz jeden remis. Zespół trenera Jarosława Święcha poniósł także pięć porażek, w tym tylko dwie na boiskach rywala. Obecnie bilans bramkowy zespołu zatrzymał się na wyniku 27:18. W ostatniej kolejce Strażak dość gładko poradził sobie z LKS Poręba Spytkowska wygrywając 4:0. Bramkami w tym spotkaniu podzielili się: Rafał Moneta, Marek Handzlik, Igor Świerczek oraz Piotr Kowalczyk.

Dla zawodników z Mokrzysk gra przed własną publicznością czy gra na wyjeździe nie robi zbyt dużej różnicy. Za równo na wyjeździe jak i u siebie zespół zanotował po trzy wygrane, jednak do meczów domowych należy jeszcze dopisać jeden remis jaki zanotował zespół z Orłem Cikowice (2:2). W meczach wyjazdowych lepiej wygląda za to bilans bramkowy, który wynosi 14:7. Jednym z autorów tego wyniku jest bez wątpienia wspominany wyżej Marek Handzlik, który do tej pory ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali co daje mu status najlepszego strzelca zespołu. Drugim strzelcem w drużynie jest Igor Świerczek, który do tej pory zanotował cztery trafienia.

Jeśli chodzi o kartkowiczów to najwięcej żółtych kartoników obejrzał Tomasz Król, który sześciokrotnie zostawał napomniany przez sędziów. W niedziele na swoją grę będą musieli uważać wspominany Igor Świerczek oraz Dawid Kurek, którzy mają po trzy „żółtka”.

Oba zespoły spotkały się jeszcze przed startem sezonu 2023/2024, rozgrywając spotkanie kontrolne. Lepiej w tym starciu wyszli zawodnicy trenera Jarosława Święcha, którzy pokonali młodych zawodników z Okocimskiego wynikiem 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli wówczas: Marcin Woda, Marcin Duch oraz Dariusz Wiśniowski.

Informacje:
Miejsce w tabeli: 8
Ilość punktów: 19 pkt
Najlepszy strzelec: Marek Handzlik (8)
Najwięcej żółtych kartek: Tomasz Król (6)
Najwyższa wygrana: Błyskawica Proszówki, Novi/Rzezawianka Rzezawa, LKS Poręba Spytkowska (4:0)
Najwyższa przegrana: Ceramika Muchówka (2:4)

Zespół trenera Sebastiana Klimczyka na dobre zapomniał o przegranych meczach i wrócił na zwycięskie tory odnosząc ostatnio dwa zwycięstwa z takimi zespołami jak Sokół Maszkienice oraz Novi/Rzezawianka Rzezawa. Zwycięstwa te zapewniły zmniejszenie dystansu do liderującego Sokoła Maszkienice do zaledwie trzech punktów. -” Szczerze mówiąc o potknięciach nie zapominamy, tylko staramy się z nich wyciągnąć wnioski. Czasami, jeśli widzimy zalążki błędnych zachowań z dawnego meczu przegranego, wspominamy je, aby nie zapomnieć jakie to niesie konsekwencje. Staramy się patrzeć trochę szerzej i oceniać siebie jak i swoje mecze trochę głębiej, nie tylko przez pryzmat suchego wyniku, bo zdarzają się sytuacje, że mimo porażki zagrasz na prawdę dobre zawody, jak również zdarzają się sytuacje, że mimo zwycięstwa zagrasz mecz na niskim poziomie. Aktualnie faktycznie utrzymujemy stabilny wysoki poziom (i nie mam na myśli tutaj samych wyników), jednak jesteśmy bardzo młodą drużyną i utrzymanie koncentracji, aby nie zejść z pewnego pułapu będzie teraz kluczowe.” – mówi szkoleniowiec zespołu Sebastian Klimczyk.

Jak już wspomnieliśmy oba zespoły mierzyły się już ze sobą w okresie przygotowawczym. Jednak bez wątpienia był to nie tylko inny mecz, ale również inna drużyna, która dopiero co była budowana, tworzyła swój styl oraz swoje piłkarskie DNA. – „Zgadza się, mierzyliśmy się ze Strażakiem podczas okresu przygotowawczego, gdzie przegraliśmy dość gładko 3:0. Był to jeden z pierwszych sparingów, po reorganizacji osobowej i dołączenia zawodników z rocznika 2007 do drużyny. Myślę jednak, że mecz niedzielny będzie zupełnie inny. Co prawda skład osobowy, będzie bardzo zbliżony do tego ze sparingu, jednak liga pokazała, że przez te raptem 3,5 miesiąca zrobiliśmy ogromny postęp i niezależnie od tego jakim rezultatem zakończy się mecz, wierzę, że pokażemy piłkę na dużo wyższym poziomie, niż to miało miejsce podczas Naszego pierwszego pojedynku.” – kontynuuje szkoleniowiec.

W niedziele trener Sebastian Klimczyk nie będzie mógł skorzystać z Piotra Broszkiewicza, który do tej pory wystąpił we wszystkich spotkaniach drugiej drużyny Okocimskiego, notując na murawie 951 minut. Pozostałe zmiany kadrowe poznamy w dniu, jednak nie wykluczone, że będą one podyktowane urazami jakie panują w zespole. -„Jeśli chodzi o zmiany w kadrze, to jeśli będą to tylko te wymuszone, pauzami za kartki, czy urazami, natomiast jeśli chodzi o zmiany w podstawowej jedenastce, to tą kwestię zostawię dla siebie. Zawodnicy bardzo intensywnie przepracowali cały tydzień, jeśli utrzymają ten poziom podejścia i zaangażowania z treningu na mecz niedzielny, możemy być świadkami na prawdę dobrego widowiska.” – podsumowuje trener Sebastian Klimczyk.

13. kolejka:
Ceramika Muchówka Szreniawa Nowy Wiśnicz 5 listopada, 11:00
LKS Poręba Spytkowska Orzeł Cikowice 4 listopada, 14:00
Okocimski KS II Brzesko Strażak Mokrzyska 5 listopada, 13:00
Jadowniczanka Jadowniki Novi/Rzezawianka Rzezawa 4 listopada, 14:00
Błyskawica Proszówki Sokół Maszkienice 4 listopada, 14:00
Victoria Porąbka Uszewska Rylovia Rylowa 5 listopada, 11:00
Naprzód Sobolów Arkadia Olszyny (k. Wojnicza) 5 listopada, 14:00
Komentarze