20 października 2023

Zapowiedź: Po wyjazdowe punkty

Pierwszy zespół Okocimskiego w najbliższą sobotę 21 października uda się na wyjazdowe spotkanie w ramach 12. kolejki V ligi gr. wschodniej, w której zmierzy się z Dunajcem Nowy Sącz. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 15:00 na sztucznym boisku w Nowym Sączu. Sobotnie zawody poprowadzi Przemysław Stepek oraz asystenci liniowi Daniel Witek i Grzegorz Wroński.

Dunajec Nowy Sącz bardzo dobrze radzi sobie w obecnym sezonie V ligi gr. wschodniej. W dotychczasowych spotkaniach zespół zdołał zanotować 19 punktów, odnoszą sześć zwycięstw oraz jeden remis. Na swoim koncie drużyna ma również trzy porażki, w tym dwie na własnym boisku. Wyniki te powodują, że drużyna znajduje się obecnie na 7 miejscu w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Łukasza Biernackiego pewnie pokonali GKS Gromnik rezultatem 4:2. Decydujące bramki w tym meczu zdobyli: Adrian Jawor, Dawid Kiełbasa oraz dwukrotnie Paweł Kociołek. Z kolei trafieniami dla gospodarzy podzielili się Szczepan Baran oraz Mateusz Rolewicz.

Do tej pory zawodnicy z Nowego Sącza rozegrali na własnym obiekcie pięć spotkań. Trzy z nich zakończyły się wygraną Dunajca, pokonując takie zespoły jak: GKS Drwinia, Orzeł Dębno oraz Orkan Szczyrzyc. W kolejnych dwóch meczach zawodnicy musieli uznać wyższość rywala schodząc z własnego terenu z zerowym dorobkiem punktowym. Zespołami, które wywiozły z Nowego Sącza komplet punktów to: Tarnovia Tarnów oraz Sokół Słopnice.

Zespół Dunajca z pewnością nie boi się gry ofensywnej. Świadczyć o tym może ilość zdobytych bramek, które obecnie zatrzymały się na wyniku 25. Niestety gorzej wiedzie się zespołowi w grze defensywnej, gdzie do tej pory stracili 20 bramek. Mimo to bramkarz Dunajca Arkadiusz Duda może pochwalić się trzema spotkaniami bez starty gola. Jeśli chodzi z kolei o najlepszych strzelców to są nimi Kacper Chruślicki oraz Mateusz Pomietło. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po pięć strzelonych bramek. Z kolei o jedną bramkę mniej mają Paweł Kociołek oraz Rafał Cisoń.

Jeśli chodzi o zawodników, którzy najczęściej zostają upominani przez sędziów w obecnych rozgrywkach to są to Kamil Gródek, Adrian Jawor oraz Dawid Kiełbasa. Cała trójka trzykrotnie ujrzała żółty kartonik i ewentualne napomnienie w sobotnim meczu wykluczy ich w następnym spotkaniu.

Informacje:
Miejsce w tabeli: 7
Ilość punktów: 19 pkt
Najlepszy strzelec: Kacper Chruślicki, Mateusz Pomietło (5)
Najwięcej żółtych kartek: Kamil Gródek, Adrian Jawor, Dawid Kiełbasa (3)
Najwyższa wygrana: GKS Drwinia (5:1)
Najwyższa przegrana: Tarnovia Tarnów (2:6)

Okocimski Brzesko przystąpi do sobotniego meczu po remisie jaki zanotował w meczu z Sokołem Słopnice. Dla podopiecznych trenera Sebastiana Sępka były to pierwsze stracone punkty w meczach wyjazdowych. Do tej pory „Piwosze” zanotowali cztery zwycięstwa oraz jeden remis. W tym czasie zespół strzelił 12 bramek, dając sobie wbić sześć goli.

Niestety w meczu przeciwko Dunajcowi szkoleniowiec Okocimskiego nie będzie mógł skorzystać z usług Jakuba Hebdy, który w meczu z Sokołem Słopnice ujrzał swoją czwartą żółta kartkę. Po za tym wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera by walczyć o kolejne wyjazdowe punkty.

Komentarze