15 października 2023

Zapowiedź: Rylovia rywalem drużyny rezerw

W niedzielę 15 października swój ligowy mecz rozegra również druga drużyna Okocimskiego, która w meczu wyjazdowym zmierzy się z Rylovią Rylowa. Spotkanie to pierwotnie miało zostać rozegrane w sobotę, jednak gospodarz spotkania Rylovia ostatecznie przełożyła mecz na niedzielę na godzinę 13:30. Głównym arbitrem niedzielnych zawodów zostanie Mikołaj Gajda, a jego asystentami liniowymi będą Janusz Zwieńczak oraz Patryk Zwieńczak.

Rylovia Rylowa po 9. kolejkach w lidze okręgowej znajduje się na wysokim 4 miejscu, mając na swoim koncie 19 punktów. W obecnych rozgrywkach podopieczni trenera Piotra Stawarza zanotowali 6 zwycięstw oraz jeden remis. Ponadto zespół dwukrotnie schodził z boiska bez zdobyczy punktowej. W ostatniej kolejce drużyna z Rylowej pokonała LKS Poręba Spytkowska wynikiem 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 47 minucie meczu Adam Wojewoda.

Patrząc na statystyki naszego rywala można z nich wyczytać, że zdecydowanie lepiej wiedzie się im w meczach wyjazdowych niż w spotkaniach przed własną publicznością. Na własnym stadionie zawodnicy z Rylowej rozegraj pięć spotkań. Dwa z nich zakończyło się wygraną, jednym remisem oraz dwoma porażkami. Bilans bramowych w tych spotkaniach zatrzymała się na wyniku 7:5. Z kolei w meczach wyjazdowych zespół zanotował komplet czterech wygranych, pokonując takie zespoły jak: Arkadia Olszyny, Novi/Rzezawianka Rzezawa, Orzeł Cikowice oraz LKS Poręba Sypytkowska.

Jeśli chodzi z kolei o najlepszego strzelca zespołu to jest nim Krzysztof Sikora, który do tej pory zanotował pięć trafień. O dwie bramki mniej mają Adam Wojewoda oraz Hubert Pukal. W niedzielnym meczu na swoją grę musi uważać Norbert Ostrowski oraz Arkadiusz Ostrowski, którzy zobaczyli w obecnej rundzie trzy żółte kartki. Dobrą postawę na boisku prezentuje również bramkarz Karol Baran, który w obecnych rozgrywkach przepuścił zaledwie dziewięć bramek. Ponadto golkiper trzykrotnie nie dał się pokonać rywalom, zachowując trzyste konto.

Warto dodać, że Rylovia Rylowa jest jedynym zespołem w obecnych rozgrywkach, który zdołał zatrzymać obecnego lidera rozgrywek Sokoła Maszkienice, z którym zremisowała wynikiem 1:1. Bramkami w tym meczu podzielili się wspomniany wyżej Krzysztof Sikora oraz Paweł Borowiec, który w 76 minucie doprowadził do remisu.

Informacje:
Miejsce w tabeli: 4
Ilość punktów: 19 pkt
Najlepszy strzelec: Krzysztof Sikora (5)
Najwięcej żółtych kartek: Norbert Ostrowski, Arkadiusz Ostrowski (3)
Najwyższa wygrana: Szreniawa Nowy Wiśnicz (4:0)
Najwyższa przegrana: Strażak Mokrzyska (1:3)

Zespół trenera Sebastiana Klimczyka do niedzielnej potyczki przystąpi po dwóch porażkach z rzędu. W ostatniej kolejce zespół uległ na własnyn terenie Arkadii Olszyny wynikiem 0:2. Dobrą wiadomością dla szkoleniowca jest powrót do kadry Michała Zydronia, którego zabrakło w ostatnim meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Warto wspomnieć, że zawodnicy Okocimskiego są zdecydowanie skuteczniejsi w meczach wyjazdowych  niż przed własną publiczności. W pięciu spotkaniach na terenie rywala zespół zdołał strzelić aż 14 goli, tracąc przy tym zaledwie pięć bramek. Lepszym bilansem strzelonych bramek może pochwalić się tylko Błyskawica Porszówki, która do tej pory zanotowała 22 trafienia.

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy z pewnością będą chcieli wrócić na zwycięskie tory. Zwycięstwo dałoby drużynie możliwość zachowania pozycję wicelidera oraz utrzymanie czteropunktowej starty do lidera z Maszkienice.

Komentarze