14 października 2023

Zapowiedź: Podtrzymać wyjazdową passę

W najbliższą niedziele 15 października w ramach 11. kolejaki V ligi gr. wschodniej pierwszy zespół Okocimskiego rozegra wyjazdowe spotkanie, w którym zmierzy się z Sokołem Słopnice. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie w Słopnicach o godzinie 15:00. Niedzielne zawody poprowadzi Szymon Florczyk, a jego asystentami liniowymi będą Marcin Filas oraz Krzysztof Niklewicz.

Zespół z Słopnic obecnie plasuje się na szóstym miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 19 punktów. Na ten dorobek złożyło się sześć zwycięstw oraz jeden remis. Ponadto zespół doznał trzech porażek, w tym tylko jednej na swoim terenie. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to zatrzymał się on na wyniku 19:17. Podopieczni trenera Dawida Sudera przed własna publicznością zanotowali trzy zwycięstwa, jeden remis oraz doznali jednej porażki. W tych meczach zawodnicy Sokoła 10-ktrotnie pokonywali bramkarza rywali, dając sobie strzelić jednocześnie osiem goli.

W ostatniej kolejce Sokół Słopnice pokonał w meczu wyjazdowym Dunajec Nowy Sącz wygrywając wynikiem 3:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Artur Matras, Patryk Nowak oraz Dominik Pach. Z kolei jedynego gola dla Dunajca zdobył w 80 minucie Kacper Chruślicki.

W niedziele w kadrze naszego rywala na pewno nie zobaczymy Mirosława Kordeczki, który w ostatnim mecz ligowym ujrzał swoją czwartą czerwoną kartkę, która jednocześnie eliminuje go z występu przeciwko Okocimskiemu. Ponadto na swoje poczynania boiskowe musi uważać aż sześciu zawodników, którzy maja po trzy żółte kartki. Jeśli chodzi o najlepszego strzelca zespołu to jest nim Dominik Jasica, który dotychczas czterokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Warto dodać, że drużyna z Słopnic ostatni sezon zakończyła za sporym niedosytem. Zespół zakończył rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli mając tyle samo punktów co awansujący do IV ligi BKS Bochnia, który z 67 punktami na koncie uplasował się na drugiej pozycji. Niestety ze względu na porażkę Sokoła w ostatnim meczu z Orkanem Szczyrzyc zespół nie zdołał wyprzedzić zespołu z „miasta soli”, kończąc ostatecznie sezon na trzecim miejscu.

Oba zespoły ostatni raz rywalizowały na szczeblu IV -ligowym w sezonie 2021/2022. W obu spotkaniach lepszy okazał się być Okocimski, który najpierw w meczu wyjazdowym zwyciężył 3:1 (Mateusz Cięciwa, Dariusz Sosnowski, Robert Ślęczka), a następnie przed własną publicznością pokonała Sokoła wynikiem 1:0 (Konrad Fryś).

Informacje:
Miejsce w tabeli: 6
Ilość punktów: 19 pkt
Najlepszy strzelec: Dominik Jasica (4)
Najwięcej żółtych kartek: Mirosław Kordeczka (4)
Najwyższa wygrana: Metal Tarnów (5:3)
Najwyższa przegrana: Podhalanin Biecz (1:4)

Przed zespołem trenera Sebastiana Sepka piąte wyjazdowe spotkanie w obecnych rozgrywkach V ligi gr. wschodniej. Do tej pory wszystkie wyjazdowe potyczki zakończyły się wygraną Okocimskiego, który odprawił z kwitkiem takie zespoły jak: LKS Szaflary, Zalesianka Zalesie, Metal Tarnów oraz Orkan Szczyrzyc. Warto dodać, że „Piwosze” są jedyną ekipą w lidze, która nie straciła ani jednego punktu na terenie rywala odnosząc komplet punktów. W tych meczach zespół z może również pochwalić się niezłym bilansem bramkowym, który obecnie zatrzymała się na wyniku 11:5.

W ostatniej kolejce Okocimski pokonał na własnym terenie Tarnovię Tarnów wygrywając rezultatem 3:2. Bramki dla „biało-zielonych” zanotował wówczas Konrad Kuliszewski, Mateusz Cięciwa oraz Chawkat Zakareya.

Komentarze