8 października 2023

Rezerwy z pierwszą porażką na własnym stadionie

Rezerwy Okocimskiego Brzesko w niedzielne popołudnie podejmowały na własnym terenie Arkadię Olszyny. Spotkanie po regulaminowym czasie gry zakończyło się wygraną przyjezdnych, którzy pokonali Okocimski wynikiem 2:0. Autorami bramek w tym spotkaniu zostali Kacper Szostek oraz Patryk Waśko. Ponadto po zakończeniu zawodów drugą żółtą, a w konwekcji czerwoną kartką ukarany został bramkarz Okocimskiego Karol Jurkiewicz.

Dla podopiecznych trenera Sebastiana Klimczyka niedzielna porażka była drugą przegraną z rzędu w obecnym sezonie. Mimo straty punktów zespół utrzymał drugie miejsce w tabeli, jednak strata do liderującego Sokoła Maszkienice wynosi  4 punkty. W następnej kolejce młodzi zawodnicy z Brzeska zmierzą się w meczu wyjazdowym z Rylovią Rylowa.

9. kolejka:
Okocimski II Brzesko – Arkadia Olszyny 0:2
Bramki: Kacper Szostek 40, Patryk Waśko 83.
Żółte kartki: Igor Uryga, Karol Jurkiewicz x2 – Kacper Szostek, Dariusz Czuba.
Czerwona kartka: Karol Jurkiewicz.
Widzów: 80.
Sędzia: Sławomir Hołda.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Igor Uryga (46′ Piotr Czerwiński), Hubert Wągroda, Szymon Kozieł, Brunon Turlej (89′ Patryk Zaleśny), Sebastian Pasek (89′ Natan Toroń), Piotr Broszkiewicz (76′ Karol Cieśla), Igor Martyna (89′ Kacper Maciejasz), Arkadiusz Zuzia, Kacper Sowa, Kacper Szpila (46′ Raul Kotarba).

Rezerwowi: Patryk Zaleśny, Natan Toroń, Piotr Czerwiński, Raul Kotarba, Radosław Szewczyk, Kamil Marecik, Karol Cieśla, Marcel Kubala, Kacper Maciejasz.

Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny: Rafał Zając.

Arkadia: Bartłomiej Kuboń – Jakub Chruściel, Piotr Okoński, Dominik Oleksy, Kacper Kubis (87′ Dariusz Baca), Kacper Szostek (85′ Dawid Krzyściak), Patryk Waśko, Michał Czuba, Michał Kuboń, Karol Waśko, Dariusz Czuba.

Rezerwowi: Andrzej Jankowski, Daniel Waśko, Grzegorz Nowak, Dariusz Baca, Miłosz Kuśmierski, Kamil Ziewacz, Dawid Krzyściak, Arkadiusz Gostek.

Trener: Mieczysław Żaba.
Kierownik drużyny: Rozalia Waśko.

Pierwszą groźną sytuację w niedzielnym meczu kibice ujrzeli dopiero w 21 minucie. Okazję tą stworzyli sobie zawodnicy Arkadii oddając strzał z bliskiej odległości na bramkę Karola Jurkiewicza. Górą w tej sytuacji wyszedł bramkarz Okocimskiego, który pewnie złapał futbolówkę. W 23 minucie Igor Martyna ładnie minął dwóch rywali stwarzając sobie okazję do oddania strzały. Niestety piłka po jego uderzeniu przeleciała nieznacznie obok bramki.

Ponownie groźnie pod bramką gospodarzy zrobiło się w 34 minucie. Tym razem w pole karne piłkę zgrał Patryk Waśko, podając do Michała Czuby, który zdołał oddać strzał, jednak został on sparowany na rzut rożny. Trzy minuty później umiejętności bramkarza z Olszyn chciał sprawdzić Brunon Turlej, jednak piłkę po jego uderzeniu na rzut rożny wybił obrońca gości.

W 38 minucie goście powinni cieszyć się z pierwszego gola. Bardzo ładną trójkowa akcję przeprowadził zespół z Olszyn, którą rozpoczął Patryk Waśko podając w pole karne do Kacpra Szosteka. Ten z kolei oddał piłkę do lepiej ustawionego Michała Czuby, który w wiadomo tylko dla siebie sposób z okolicy 5 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

Kolejną sytuację Arkadia miała chwile później, a dokładnie aktywny tego dnia Patryk Waśko, który mimo nacisku obrońcy Okocimskiego zdołał oddać strzał, po którym piłka zatrzymała się na bocznej siatce. W 39 minucie długim podaniem popisał się Karol Jurkiewicz, który uruchomił Arkadiusza Zuzię, który znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji, jednak nie zdołał pokonać bramkarza  z Olszyn posyłając piłkę obok bramki.

Na pięć minut przed przerwą padła pierwsza bramka w meczu, jej autorem został Kacper Szostek, który wykorzystał wybicie piłki przez Karola Jurkiewicza, który obronił strzał Patryka Waśko. Warto dodać, że bramkarz Okocimskiego nie był wstanie skutecznie zareagować na dobitkę, gdyż został sfaulowany przez zawodnika z Olszyn. Mimo to sędzia główny zdecydował się uznać bramkę, a następnie wezwać pomoc medyczną do sfaulowanego zawodnika.

W 51 minucie Igor Martyna mimo nacisków przez obrońcę zdołał oddać strzał, który minimalnie minął światło bramki. Chwile później dał o sobie znać Kacper Sowa ale i on nie znalazł drogi do bramki strzeżonej przez Bartłomieja Kubonia.

W 60 minucie groźną sytuacje ponownie mieli zawodnicy z Olszyn. Tym razem Michał Czuba po podaniu Kacpra Kubisa posłał futbolówkę obok słupka. W 64 minucie Karol Jurkiewicz okazał się być szybszy od wspominanego wyżej  Michała Czuby, którego uprzedził oddalając tym samym zagrożenie podbramkowe.

Kolejne minuty to ofensywne ataki Okocimskiego, który za wszelką ceną chciał doprowadzić do remisu. Niestety strzały Igora Martyny oraz Huberta Wągrody nie przyniosły pożądanego skutku. W 67 minucie Arkadiusz Zuzia odebrał piłkę zawodnikowi z Olszyn podając do Kacpra Sowy, niestety i on nie mógł umieścić piłki w siatce.

W 72 minucie Igor Martyna próbował przelobować golkipera z Olszyn, jednak piłka minęła słupek bramki. Futbolówkę chciał jeszcze umieścić piłkę w siatce, jednak nie zdołał sięgnąć piłki, która ostatecznie wyszła poza plac gry.

W 83 minucie goście cieszyli się z drugiego gola. Tym razem do siatki trafił Patryk Waśko, który strzałem po długim słupki nie dał szans na interwencję Karolowi Jurkiewiczowi.

 

Komentarze