6 października 2023

Zapowiedź: Spotkanie z liderem

Przed nami 10. Kolejka V ligi gr. wschodniej. Jednym z najciekawszych spotkań tej kolejki jest zdecydowanie pojedynek Okocimskiego, który na własnym stadionie podejmie lidera rozgrywek Tarnovię Tarnów. Mecz ten rozegrany zostanie o godz. 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem sobotnich zawodów będzie Artur Dudek, z kolei sędziami liniowymi zostaną Wojciech Curyło oraz Jakub Pieprzyk. Przypomnijmy, że sobotnie spotkanie rozegrane zostanie bez udziału kibiców gości.

 

Wszystkich kibiców którzy wybierają się na sobotnie spotkanie Okocimskiego Brzesko z Tarnovią Tarnów czekają z pewnością wiele piłkarskich emocji. I pomimo, że podopieczni trenera Sebastiana Sępka plasują się na 4 miejscu w tabeli, a Tarnovia na miejscu pierwszym to śmiało można sobotnie spotkanie nazwać meczem na szczycie. Między oba zespołami jest zaledwie trzy punkty różnicy  co sprawia, że mecz będzie pełen emocji, ambicji oraz walki.

Tarnovia do tej pory zanotowała siedem zwycięstw, jeden remis oraz jedną porażkę. Wyniki te sprawiły, że od 7. Kolejki podopieczni trenera Wojciecha Gucwy plasują się ma pierwszym miejscu. Ponadto warto dodać, że Tarnovia oraz Podhalanin Biecz to ekipy które w obecnych rozgrywkach nie poniosły porażki na własnym stadionie. W ostatniej kolejce w meczu z Sokołem Słopnice tarnowianie otrzymali walkower za udział w drużynie Sokoła nieuprawnionego zawodnika.

Do tej pory Tarnovia rozegrała pięć spotkań na boiskach rywali. Cztery z nich zakończyło się wygraną z kolei tylko jeden mecz sprawił, że „biało-czerwoni” schodzili z murawy jako przegrani. Jeśli chodzi o bilans bramkowy w meczach wyjazdowych to zatrzymał się on obecnie na wyniku 17:6. Oprócz pierwszego miejsca w lidze zespół możne pochwalić się największą ilością zdobytych bramek, których na swoim koncie mają 27 przy zaledwie 9 straconych. Duży wkład w ten wynik ma Przemysław Bury (były zawodnik Okocimskiego), który do tej pory 9-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Dobrą skutecznością wykazuje się również Patryk Klich oraz Kacper Kołodziej mający po cztery gole na koncie.

Jeśli z kolei chodzi o kartkowiczów to najwięcej żółtych kartek ma Piotr Witek oraz Igor Król , którzy do tej pory zanotowali po trzy napomnienia.

Ostatni raz oba zespoły rywalizowały na szczeblu czwartoligowym w sezonie 2021/2022. W meczu w rundzie jesiennej na stadionie w Brzesku lepszy okazał się być Okocimski, który po bramce Mateusza Cięciwy  pokonał Tarnovię wynikiem 1:0. Z kolei w meczu rewanżowym góra byli tarnowianie wygrywając 2:1. Bramki w tym meczu zanotowali: Wojciech Kruk, Daniel Ptak (Tarnovia) oraz Mateusz Cięciwa (Okocimski).

Informacje:
Miejsce w tabeli: 1
Ilość punktów: 22 pkt
Najlepszy strzelec:  Przemysław Bury (9)
Najwięcej żółtych kartek: Piotr Witek, Igor Król (3)
Najwyższa wygrana: Dunajec Nowy Sącz (6:2)
Najwyższa przegrana: Zalesianka Zalesie (0:2)

Do sobotniego spotkania Okocimski przystąpi po ubiegłotygodniowej wygranej z Orkanem Szczyrzyc, którego pokonał 2:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Patryk Jawień oraz Mateusz Cięciwa. Bez wątpienia mecz z Tarnovią będzie dla „Piwoszy” bardzo ważny patrząc poprzez układ tabeli. Przy ewentualnej wygranej oraz potknięciu się zespołów z Biecza oraz Zakliczyna podopieczni trenera Sebastiana Sępka mogą wrócić na pierwsze miejsce w tabeli, które stracili po 6 kolejce, w której przegrali z Dunajcem Zakliczyn.

By to osiągnąć potrzebne będzie zaangażowanie, ambicja, walka o każdy centymetr boiska oraz skuteczność. Na pewno to wszystko zobaczymy w sobotnim meczu po obu stronach, bo za równo Okocimski jak i Tarnovia zamierzają zdobyć komplet punktów.

Z tego miejsca zapraszamy wszystkich kibiców oraz sympatyków na mecz by z wysokości trybun dopingować drużynę w walce o bardzo ważne trzy punkty.

Komentarze