23 września 2023

Rezerwy zmierzą się z Victorią Porąbka Uszewska

W niedzielę 24 września drugi zespół Okocimskiego Brzesko rozegra ligowe spotkanie w ramach 7. kolejki ligi okręgowej, podejmując na własnym terenie Victorię Porąbka Uszewska. Mecz ten rozegrany zostanie o godz. 16:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym rozjemcą niedzielnych zawodów zostanie Tomasz Sopata, a jego asystentami pomocniczymi będą Mirosław Flasza oraz Michał Sułek.

Victoria Porąbka Uszewska obecnie plasuje się na 10 miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 9 punktów. Dotychczas podopieczni trenera Krzysztofa Pałki, mają w swym dorobku 3 zwycięstwa oraz tyle samo porażek. W ostatniej kolejce Victoria pokonała na własnym terenie LKS Poręba Spytkowska wynikiem 2:0. Bramki dające trzy punkty zdobyli: Krystian Zdeb oraz wspomniany wyżej grający trener Krzysztof Pałka. Warto zaznaczyć, że zespół z Porąbki Uszewskiej mimo, że nie strzela zbyt dużo bramek to również ich zbyt dużo nie traci. Dotychczasowy bilans bramkowy zespołu zatrzymał się na wyniku 9:8, jednak wszystkie stracone bramki drużyna zanotowała w meczach wyjazdowych.

Niedzielny rywal do tej pory rozegrał dwa spotkania na własnym stadionie, które zakończyły się dwoma zwycięstwami. Zdecydowanie gorzej wyglądają wyniki w spotkanych wyjazdowych. Tu na rozegranych czterech meczach, drużyna zdołała zanotować tylko jedno zwycięstwo, ponosząc w pozostałych trzech meczach gorycz porażki. Mimo to najlepszym strzelcem zespołu jest wspominany wyżej Krystian Zdeb, który trzykrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Informacje:
Miejsce w tabeli: 10
Ilość punktów: 9 pkt
Najlepszy strzelec: Krystian Zdeb (3)
Najwięcej żółtych kartek: Krystian Zdeb (2)
Najwyższa wygrana: Novi/Rzezawianka Rzezawa (3:0)
Najwyższa przegrana: Sokół Maszkienice (0:3)

Drugi zespół Okocimskiego przystąpi do niedzielnego spotkania w roli niekwestionowanego faworyta, który do tej pory jest jedynym zespołem w lidze z kompletem punktów na koncie. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka pokonali Błyskawicę Proszówki, strzelając zwycięskie bramki w ostatnich minutach meczu.

Wyniki jakie notuje młody zespół Okocimskiego pokazuje, że liga okręgowa nie sprawia im zbyt dużo problemów. Świadczyć może również o tym bilans bramkowy zespołu, który obecnie wynosi 21:4. Obecnie Okocimski jest jedyną drużyną w lidze, która ma najmniej straconych bramek. Z kolei 21 zdobytych goli pokazuje, że gra ofensywna, stwarzanie sytuacji podbramkowych nie jest im obce. Warto wspomnieć, że najskuteczniejszym strzelcem zespołu z Brzeska jest Arkadiusz Zuzia, który ma już na swoim koncie 6 goli. Oprócz bramek zawodnik ma również trzy asysty.

Komentarze