10 września 2023

Rezerwy Okocimskiego lepsze od Jadowniczanki

Zespół trenera Sebastiana Klimczyka nie zatrzymuje się i pewnie radzi sobie w lidze okręgowej w roli beniaminka. Kolejny zespół, który przekonał się o sile młodych zawodnikach Okocimskiego Brzesko byli doświadczeni gracze Jadowniczanki Jadowniki, którzy mimo prowadzenia ulegli wynikiem 2:3. Bramki dla Okocimskiego zdobyli dwukrotnie Arkadiusz Zuzia oraz Dawid Lizak, z kolei autorami goli dla gości zostali Andrzej Stec oraz Tomasz Gałka.

Warto zaznaczyć, że bardzo ładnym golem w tym spotkaniu popisał się Dawid Lizak, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, nie dając żadnych szans na obronę bramkarzowi Jadowniczanki. Dzięki bramce Dawida rezerwy objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania.

5. kolejka:
Okocimski II Brzesko – Jadowniczanka Jadowniki 3:2
Bramki: Arkadiusz Zuzia 2, 75, Dawid Lizak 83 – Andrzej Stec 51, Tomasz Gałka 54.
Żółte kartki: Dawid Lizak, Arkadiusz Zuzia – Bartłomiej CIszkowicz, Michał Żak, Tomasz Gałka.
Sędzia: Dariusz Sobczyk (KS Brzesko).
Widzów: 600.

Okocimski KS: Bartłomiej Martyka – Igor Uryga (46′ Hubert Smulski), Jakub Mendel, Michał Zydroń, Raul Kotarba (46′ Dawid Lizak), Szymon Kozieł (46′ Damian Boroń), Sebastian Pasek (90 Kamil Marecik), Piotr Broszkiewicz, Arkadiusz Zuzia (90′ Kacper Maciejasz), Kacper Sowa, Kacper Szpila (46′ Maciej Węgrzyn).

Rezerwowi: Karol Jurkiewicz, Hubert Smulski, Patryk Zaleśny, Dawid Lizak, Maciej Węgrzyn, Damian Boroń, Kamil Marecik, Karol Cieśla, Kacper Maciejasz.

Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny: Rafał Zając.

Jadowniczanka: Bartłomiej Ciszkiewicz – Tomasz Grzyb, Tomasz Rachwalski, Filip Grzesik, Andrzej Stec, Sławomir Zubel, Michał Żak, Kamil Bączek (63′ Tomasz Mól), Bartłomiej Okas (77′ Mateusz Mendelowski) , Ignacy Bujak, Tomasz Gałka (77′ Mikołaj Jędrzejczyk).

Rezerowi: Tomasz Kozub, Mateusz Mendelowski, Konrad Kołodziej, Jarosław Ulas, Kacper Dadej, Mikołaj Jędrzejczyk, Tomasz Mól.

Trener: Jarosław Ulas.
Kierownik drużyny: Angelika Kapcia.

Sobotnie spotkanie idealnie ułożyło się dla drugiego zespołu Okocimskiego, który już w 2 minucie meczu zdołał objąć prowadzenie za sprawą Arkadiusza Zuzi. Młody zawodnik pewnie wykorzystał podanie z lewej strony Michał Zydronia i mocnym strzałem pokonał bramkarza Jadowniczanki. Chwile później groźnie odpowiedział Tomasz Gałka, który po raz pierwszy w meczu sprawdzał umiejętności Bartłomieja Martyki, który sparował piłkę na rzut różny.

W 7 minucie Kacper Sowa próbował pokonać golkipera przyjezdnych strzałem z dystansu, jednak piłka ostatecznie wylądował na rzucie rożnym. Dwie minuty później ładną akcję przeprowadził Kacper Szpila uruchamiając Raula Kotarbę, który zdecydował się na strzał z okolicy pola karnego, który ostatecznie minął światło bramki. W 13 minucie ponownie o sobie dał znać Kacper Sowa, który tym razem próbował zaskoczyć bramkarza strzałem po ziemie. Niestety i ta próba zakończyła się fiaskiem, gdyż piłkę pewnie złapał Bartłomiej Ciszkiewicz.

W 20 minucie Okocimski wypracował sobie dogodną sytuację do strzelenia drugiego gola, jednak po podaniu Michał Zydronia piłkę nie dosięgnął Sebastian Pasek, co uniemożliwiło podwyższenia wyniku.

Goście nie zamierzali się przyglądać zapędom ofensywnym młodych zawodników Okocimskiego i sam zaczęli mocno napierać na bramkę Bartłomieja Martyki. Pierwszą bardzo dogodną sytuację Jadownczanka miała w 21 minucie, kiedy to Bartłomiej Okas dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Michała Żaka, który skierował piłkę na poprzeczkę bramki. W 28 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Gałka, jednak na posterunku był bramkarz Okocimskiego, który zdołał wybić piłkę z dala od własnej bramki.

W 29 minucie piłka ponownie zatrzymała się na poprzeczce bramki.  Tym razem po dośrodkowaniu Tomasza Grzyba sytuację na bramkę próbował zamienić Sławomir Zubel, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Pod koniec pierwszej połowy swoich sił na doprowadzenie do remisu próbował Michał Żak, jednak ponownie  górą okazał się golkiper  Okocimskiego.

W drugiej połowie pierwszy powód do radości mieli zawodnicy z Jadownik, którzy w 51 minucie doprowadzili do remisu. Autorem bramki był Andrzej Stec, który skierował piłkę do siatki strzałem od słupka. Trzy minuty później goście ponownie cieszyli się ze zdobytego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tomasz Gałka, który pokonał Bartłomieja Martykę strzałem z dystansu.

Wynik ten nie podłamał młodych zawodników i zarazem wychowanków naszej Akademii, którzy za wszelką ceną próbowali doprowadzić do remisu. Sztuka ta udała się  dopiero 75 minucie meczu, gdzie po podaniu Kacpra Sowy bramkę zdobył po raz drugi w tym meczu Arkadiusz Zuzia.

Wynik remisowy z pewnością nie zadawalał żadnej z drużyn. Za równo Okocimski jak i Jadowniczanka za wszelką cenę chcieli zdobyć komplet punktów.  Obie drużyny w tym czasie stworzyły sobie kilka klarownych sytuacji, po których powinna paść bramka. Mimo to szalę zwycięstwa na własną korzyść przechyli Dawid Lizak, który podszedł do rzutu wolnego i bezpośrednim strzałem zapewnił swojej drużynie prowadzenie, a jak się później okazał kolejne zwycięstwo w lidze okręgowej.

Zespół szkoleniowca Sebastiana Klimczyka po 5 kolejkach zajmuje pozycję lidera, mając na swoim koncie komplet punktów. Warto dodać, że bardzo dobrze wygląda również bilans bramkowy zespołu, który po 5. kolejakch wynosi 19:3 i również jest najlepszym rezultatem w lidze okręgowej.

Komentarze