27 sierpnia 2023

Zapowiedź meczu: LKS Poręba Spytkowska rywalem rezerw

Po zmaganiach w rozgrywkach pucharowych rezerwy Okocimskiego Brzesko wracają do ligowej rzeczywistości. W meczu 3. kolejki ligi okręgowej podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka zmierzą się w meczu wyjazdowym z LKS Poręba Spytkowska. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 15:00 na boisku w Porębie Spytkowskiej. Głównym arbitrem niedzielnych zawodów zostanie Karol Kopiński, z kolei asystentami pomocniczymi będą Zbigniew Smoleń oraz Mikołaj Gajda.

Jeszcze przed sezonem w zespole z Poręby Spytkowskiej doszło do sporych zawirowań. Z drużyną pożegnał się wieloletni szkoleniowiec Szczepan Goryczko, którego zastąpił trener Marek Małysa, który jednocześnie pełni rolę trenera w naszej Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko. Ponadto z zespołem pożegnało się kilku kluczowych zawodników m.in. Tomasz Grzyb, Łukasz Hajduga, Łukasz Kołodziej (wszyscy przenieśli się do Jadowniczanki), Kamil Budyn (Pagen Gnojnik), Jakub Konstanty, Marcin Serwatka (Czarni Kobyle) oraz Tomasz Jagiełka, który wzmocnił szeregi pierwszej drużyny Okocimskiego.

Roszady kadrowe znacząco odbiły się na zespole, gdyż w dwóch pierwszych spotkaniach drużyna musiała uznać wyższość rywali, przegrywając kolejno z Ceramiką Muchówka oraz Szreniawą Nowy Wiśnicz. W obu spotkaniach zespół trenera Marka Małysy stracił osiem bramek, strzelając tylko jednego gola, którego autorem został Bartłomiej Zgraja.

Po 2. kolejkach zespół plasuje się na przedostatnim 13. miejscu w ligowej tabeli nie mając na swoim koncie ani jednego punktu. Niedzielne spotkanie będzie jednocześnie pierwszym spotkaniem zespołu z Poręby Spytkowskiej przed własną publicznością. Do tej pory drużyna rozegrała dwa spotkania wyjazdowe.

Całkowicie inne nastroje panują w szeregach zespołu prowadzonego przez trenera Sebastiana Klimczyka. Zespół pod jego wodzą spisuje się bardzo dobrze w lidze okręgowej, w której zanotował dwa zwycięstwa. Wynik ten sprawia, że drużyna na chwile obecną znajduje się na czwartym miejscu w tabeli mając na koncie 6 punktów. Warto zaznaczyć, że zespół z Brzeska jest jedną z dwóch drużyn, która w obecnych rozgrywkach nie straciła żadnego gola, strzelając przy tym sześć bramek.

Wychowankowie Akademii do przygotowania się do niedzielnego spotkania mieli zdecydowanie miej czasu niż ich rywal. W środę „biało-zieloni” walczyli w półfinale Okręgowego Pucharu Polski, w którym musieli uznać wyższość pierwszego zespołu Okocimskiego. Mimo porażki, zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, stwarzając sobie w drugiej połowie kilka bardzo dobry sytuacji pod bramkowych.

Szkoleniowiec Sebastian Klimczyk na niedzielne spotkanie ma do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Nikt obecnie nie zgłaszał urazów ani kontuzji, a szeroka kadra, która składa się zespół z pewnością powalczy o kolejne trzy punkty.

Komentarze