22 sierpnia 2023

Sebastian Klimczyk o meczu z Ceramiką Muchówka

Sebastian Klimczyk (trener Okocimskiego II Brzesko): -„Jestem bardzo zadowolony po dzisiejszym spotkaniu, nie tylko z gry tych młodych chłopaków, ale również z ich zaangażowania i intensywności. Byliśmy dziś dojrzałą drużyną, która praktycznie nie pozwalała rywalom na stworzenie sobie akcji podbramkowej. Po raz pierwszy spotkałem się z taką sytuacją, że zawodnicy z drużyny przeciwnej już od 30 minuty zgłaszali chęci zmian z powodu braku sił. To nie był przypadek, tylko zasługa naszych zawodników, ponieważ mądrze budowaliśmy akcję, cierpliwie utrzymywaliśmy się przy piłce i przenosiliśmy ciężar gry z jednej strony na drugą przez co przeciwnik musiał bardzo dużo biegać. Robili to bardzo ambitnie i stety dla nas, a niestety dla rywala zapłacili za to swoją cenę.

Wiedzieliśmy, że kwestią czasu jest to że przeciwnik opadnie całkowicie z sił. Było to widoczne od 50 minuty, wówczas mieliśmy ogromną swobodę w budowaniu akcji. Uważam, że zdominowaliśmy rywala w przeciągu całego spotkania, a strzelone przez nas cztery bramki były tego dowodem.

Cieszę się ze zdobytych bramek, jednak mogliśmy, a wręcz powinniśmy mieć ich zdecydowanie więcej w tym spotkaniu. Skuteczność nie była na najwyższym poziomie, ale nie chciałbym doszukiwać się dziury w całym. Jest to 5 mecz z rzędu o stawkę na 0 z tylu co też bardzo szanujemy.

Minęło jeszcze zbyt mało czasu by oceniać tą ligę oraz rywali. Musimy rozegrać całą rundę by móc powiedzieć coś więcej na ten temat. Na pewno nie będzie łatwo o punkty, ale wydaje mi się, że adaptujemy się do tej ligi szybko i sprawnie. Jestem zadowolony, że mimo bardzo młodego składu, w którym w głównej mierze znajdują się chłopcy z kategorii wiekowej juniora, wyglądamy bardzo dobrze oraz dojrzale.”

Komentarze