12 sierpnia 2023

Rezerwy: Starcie bemianików

W najbliższy weekend swój pierwszy mecz rozegrają również podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka, którzy zainaugurują rozgrywki w lidze okręgowej, wyjazdowym meczem przeciwko Orłowi Cikowice. Spotkanie wyznaczono na godz. 17:00 na boisku w Cikowicach.

Orzeł Cikowice podobnie jak druga drużyna Okocimskiego przystąpi do rozgrywek w roli beniaminka. W poprzednim sezonie podopieczni trenera Sławomira Siodlarza zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu z 64 punktami na koncie (20 zwycięstw, 4 remisy, 2 porażki). Imponująco wygląda również bilans bramkowy, który zatrzymała się na wyniku 91:29.

Jeszcze przed sezonem Orzeł rozegrał dwa spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski. W meczu I rundy zawodnicy z Cikowic pewnie ograli Górnik Siedlec wygrywając 5:1. W kolejnym etapie tych rozgrywek zespół odprawił z kwitkiem Nieszkowianke Nieszkowice Małe wygrywając 3:1. W 1/4 finału zawodników czeka ciężka przeprawa, gdyż na własnym obiekcie zmierzą się z beniaminkiem IV ligi BKS Bochnia.

Jeśli chodzi o kadrę naszego najbliższego rywala to doszło w  niej do kilku zmian. Zespół został wzmocniony kilkoma zawodnikami takimi jak: Szymon Sowa, Sebastian Lizak, Dawid Judka oraz Jakub Szymański. Z Klubem pożegnało się m.in. Adam Tekielski, Konrad Sumara oraz Wiktor Olearczyk.

Podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka bardzo mocno przepracowali okres przygotowawczy do nowego sezonu 2023/2024. W tym czasie zespół rozegrał trzy mecze sparingowe, w których zmierzył się z Jadowniczanką Jadowniki, Strażakiem Mokrzyska oraz LUKS Skrzyszów. Oprócz nich młodzi zawodnicy rywalizowali w rozgrywkach pucharowych, w których okazali lepsi od takich zespołów jak: Jastrząb Łoniowa, Rylovia II Rylowa oraz Arkadia Olszyny.

W przerwie między sezonowej w szeregach drugiej drużyny doszło do kilku kluczowych zmian. Do kadry dołączyli zawodnicy z rocznika 2006/2007 tacy jak Brunon Turlej, Arkadiusz Zuzia, Kacper Sowa, Kacper Maciejasz, Igor Martyna, Igor Manelski oraz Patryk Zaleśny. Z zespołem pożegnali się z kolei Dawid Kurek (Strażak Mokrzyska) oraz Radosław Curyło (Sokół Maszkienice), Filip Kuc (Orzeł Dębno), Dawid Lis, Kamil Hebda oraz Mateusz Mendelowski (Jadowniczanka Jadowniki). Do pierwszej drużyny włączeni zostali także: Wiktor Włodek oraz Igor Uryga.

Celem zespołu oraz sztabu szkoleniowego na obecny sezon to nie tylko zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze okręgowej, ale również ogrywanie oraz wprowadzenie młodych zawodników do piłki seniorskiej.

Komentarze