11 sierpnia 2023

W sobotę inauguracja sezonu 2023/2024

Ligowe zmagania czas zacząć. Już w najbliższą sobotę podopieczni trenera Sebastiana Sępka zainaugurują rozgrywki V-ligowe, mierząc się przed własną publicznością z Orłem Dębno. Spotkanie zaplanowano na godz. 17:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Poprzedni sezon oraz okres przygotowawczy
Orzeł Dębno do nowego sezonu V-ligowego przystąpi w roli beniaminka. W poprzednim sezonie zespół trenera Sebastiana Grenia zakończył rozgrywki ligi okręgowej na pierwszym miejscu, zdobywając 58 punktów (19 zwycięstw, 1 remis oraz 6 porażek). Warto również zwrócić uwagę na bilans bramkowy, który zespół zakończył rezultatem 80:21.

Przygotowania do startu nowego sezonu drużyna rozpoczęła 10 lipca, w tym czasie rozegrała pięć spotkań kontrolnych oraz jeden mecz w ramach Pucharu Polski. Szkoleniowiec Orła Sebastian Greń zaplanował w okresie przygotowawczym sparingi z takimi zespołami jak: Pagen Gnojnik, Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, KS Rzuchowa, Polan Żabno oraz Tempo Rzeszotary. Na pięć spotkań zawodnicy zanotowali trzy zwycięstwa, jeden remis oraz doznali jednej porażkę.

Najskuteczniejszym zawodnikiem podczas spotkań kontrolnych był Szymon Michałek, który został autorem czterech trafień. O jedna bramkę mniej zdobyli Marcin Furmański oraz Maciej Jarosz. Dwa trafienia dołożył z koli Artur Hebda, a po jednym Karol Kliś oraz zawodnicy testowani.

Kadra
W kadrze naszego najbliższego rywala doszło do kilku zmian personalnych. W przerwie między sezonowej z drużyną pożegnali się m.in. Jakub Ogar oraz Kamil Urbański. Jeśli chodzi o wzmocnienia to Zarząd Klubu pozyskał Gracjana Migasa, Kacpra Musiała oraz Filipa Kuca, który na zasadzie transferu definitywnego przechodzi z Okocimskiego Brzesko. Warto dodać, że w szeregach Orła występuje były zawodnik „Piwoszy” Marcin Furmański, który reprezentował „biało-zielone” barwy przez 1,5 roku walcząc na szczeblu czwartoligowym.

Mecze bezpośrednie
Oba zespołu spotkały się ze sobą w tegorocznej edycji Pucharu Polski, wówczas na boisku w Dębnie lepsi okazali się zawodnicy trenera Sebastiana Sępka, którzy pokonali Orła wynikiem 3:0. Autorami bramek w tym meczu zostali Chawkat Zakareya, Mateusz Cięciwa oraz Jakub Ogar.  Z kolei ostatnim meczem, który miał miejsce w rozgrywkach ligowym odbył się w sezonie 2017/2018, rywalizując wówczas w lidze okręgowej. W pierwszym meczu „biało-zieloni” pokonali Orła wynikiem 1:0, a w rundzie rewanżowej zwyciężyli rezultatem 3:0. Warto dodać, że Okocimski zakończył wówczas sezon na pierwszym miejscu, awansując do IV ligi.

Przed pierwszym ligowym spotkaniem w szeregach Okocimskiego Brzesko panuje bardzo dobra atmosfera. Zespół trenera Sebastiana Sępka przystąpią do rozgrywek po dwóch wygranych w rozgrywkach Pucharu Polski, zwyciężając najpierw Orła Dębna, a następnie Strażaka Mokrzyska. Oprócz spotkań o stawkę zespół rozegrał również trzy mecze kontrole, mierząc się z Błękitnymi Ropczyce, Igloopolem Dębica oraz Legionem Pilzno.

Zarząd Klubu poczynił również kroki w kontekście wzmocnienia zespołu przed zbliżającym się sezonem V-ligowym. W obecnym okienku transferowym zespół wzmocnili tacy zawodnicy jak: Dawid Lizak, Jakub Ogar, Jakub Hebda, Tomasz Jagiełka oraz Jakub Mendel. Wszyscy zawodnicy zdołali zanotować oficjalny debiut po powrocie do Okocimskiego Brzesko.

 

Komentarze