5 sierpnia 2023

Po awans!

Pierwszy zespół Okocimskiego w najbliższą niedzielę powalczy o półfinał okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Sebastiana Sępka udadzą się na pucharową potyczkę do Mokrzysk, by o godzinie 16:00 zmierzyć się z miejscowym Strażakiem. Głównym arbitrem niedzielnego spotkanie będzie Daniel Ogiela, a jego asystentami pomocniczymi będą Jakub Czekaj oraz Maksymilian Wróblewski.

Strażak Mokrzyska rozpoczął tegoroczną edycję w rozgrywkach pucharowym od pierwszej rundy, wówczas na boisku w Borzęcinie Górny pokonał miejscowego Sokoła wynikiem 6:5. Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Jarosława Święcha byli Wiślanie Wola Przemykowska, którzy nie sprostali Strażakowi ulegając wynikiem 0:5.

Oprócz spotkań w okręgowym Pucharze Polski zespół z Mokrzysk rozegrał jedno spotkanie kontrolne w obecnym okresie przygotowawczym. Mecz rozegrany na boisku Strażaka zakończył się pewną wygraną gospodarzy, którzy pokonali rezerwy Okocimskiego wynikiem 3:0.

Warto dodać, że szeregi Strażaka w obecnym okienku transferowym wzmocnili byli już zawodnicy Okocimskiego Dawid Kurek oraz Bartosz Guzek. Pierwszy z nich zanotował pierwsze trafienia dla nowego zespołu, notując dwie bramki w wygranym meczu przeciwko ekipie z Woli Przemykowskiej. Ponadto do zespołu wrócili Marek Handzlik oraz Dariusz Wiśniowski.

Przed niedzielnym spotkaniem w szeregach Okocimskiego panuje bardzo dobra atmosfera. Zespół trenera Sebastiana Sępka w poprzedniej rundzie odprawił z kwitkiem Orła Dębno wygrywając wynikiem 3:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali wówczas Chawkat Zakareya, Jakub Ogar oraz Mateusz Cięciwa.

Niestety w niedzielnym meczu nie wystąpi pozyskany w tym okienku transferowym Dawid Lizak, który musi odbyć przymusową pauzę za czerwoną kartkę, którą ujrzał w meczu przeciwko Orłowi Dębno. Dobrą informacją jest z koli fakt, że do drużyny dołączył Jakub Mendel, który ma szansę na znalezienie się w kadrze na mecz ze Strażakiem.

Komentarze