4 sierpnia 2023

PP: Rezerwy w półfinale!

Drugi zespół Okocimskiego awansował do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka pokonali w ćwierćfinale ligowego rywala Arkadię Olszyny wynikiem 2:0. Bramki na wagę awansu zdobyli: Kacper Sowa oraz Arkadiusz Zuzia, który  ustalił wynik w 90 minucie meczu. Ponadto oba zespoły kończyły spotkanie w osłabieniu, gdyż za równo Kacper Szpila jak i Jakub Chruściel ukarany zostali czerwonymi kartkami.

Młodzi zawodnicy Okocimskiego w obecnych rozgrywkach pucharowych zanotowali trzy zwycięstwa strzelając swoim rywalom łącznie 16 bramek, nie tracąc przy tym żadnego gola. Kolejnego rywala „dwójka” pozna w najbliższy poniedziałek, wówczas w siedzibie PPN Brzesko odbędzie się losowanie 1/2 finału.

1/4 finału okręgowego Pucharu Polski
Okocimski II Brzesko – Arkadia Olszyny 2:0
Bramki: Kacper Sowa 24, Arkadiusz Zuzia 90.
Żółte kartki: Michał Zydroń, Brunon Turlej – Kacper Szostek, Arkadiusz Gostek.
Czerwone kartki: Kacper Szpila 69 – Jakub Chruściel 77.
Sędzia: Krystian Chrabąszcz (KS Brzesko)
Widzów: 50.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Patryk Gawor, Michał Zydroń, Szymon Kozieł (58′ Raul Kotarba), Brunon Turlej (84′ Hubert Wągroda), Piotr Broszkiewicz, Karol Cieśla, Arkadiusz Zuzia (90+1′ Igor Manelski), Kacper Sowa (90+1′ Mateusz Dziadowiec), Kacper Maciejasz (46′ Kamil Marecik), Kacper Szpila.

Rezerwowi: Igor Manelski, Raul Kotarba, Hubert Wągroda, Radosław Szewczyk, Kamil Marecik, Mateusz Dziadowiec.

Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny: Rafał Zając.

Arkadia: Andrzej Jaworski – Jakub Chruściel, Piotr Okoński, Daniel Waśko, Dariusz Baca, Aleksander Jarosz, Kacper Kubis, Kacper Szostak, Michał Czuba, Miłosz Kuśmierski (76′ Arkadiusz Gostek), Marcin Maruszczyk (46′ Kamil Ziewacz).

Rezerwowi: Kamil Ziewacz, Arkadiusz Gostek.

Trener: Mieczysław Żaba.

W 8 minucie Michał Zdroń sfaulowany został przed polem karnym, a wykonawcą stałego fragmentu gry został Karol Cieśla, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę Arkadii. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką bramki. Cztery minuty później na uderzenie z dystansu zdecydował się Aleksander Jarosz, jednak uderzenie okazał się zbyt lekkie by móc zaskoczyć Karola Jurkiewicza. W 16 minucie Kacper Szpila ładnie zgrał futbolówkę w pole karne, jednak Aleksander Zuzia nie był wstanie sięgnąć piłki, która ostatecznie wyszła po za plac gry.

W 24 minucie padała pierwsza bramka w meczu, a jej autorem został Kacper Sowa, który po podaniu Brunona Turleja pokonał Andrzeja Jankowskiego. Przyjezdni szybko odpowiedzieli akcja w 25 minucie, wówczas umiejętności bramkarskie Karola Jurkiewicza sprawdzał Kacper Kubus, który zmusił golkipera z Brzeska na wybicie piłki po za pole karne.

W 27 minucie ponownie ładnym zagraniem popisał się Kacper Szpila, niestety do piłki nie zdołał dojść Arkadiusz Zuzia, marnując tym samym dogodną sytuację do zdobycia gola. W 33 minucie „Szpila” zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z dystansu, jednak i tym razem futbolówka minęła światło bramki. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy mogło być 2:0 dla gospodarzy, niestety piłka po strzale Kacpra Sowy zatrzymała się na słupki bramki. W ostatniej minucie pierwszej odsłony meczu okazję do podwyższenia miał jeszcze aktywny tego dnia Brunon Turlej. Strzał młodego zawodnika Okocimskiego sparował na rzut rożny bramkarza Arkadii.

W drugiej odsłonie, mecz stał się bardziej widowiskowy dla kibiców. Przyjezdni za wszelką cenę chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu by móc liczyć się w awansie do półfinałów. Już w 47 minucie meczu Piotr Okoński oddał mocny strzał na bramkę Karola Jurkiewicza, który ponownie okazał się lepszy od zawodników Arkadii. Minutę później Michał Zydroń ładnie zgrał piłkę do Kamila Marecika, który minimalnie się pomylił. W 51 minucie na strzał zdecydował się Brunon Turlej, piłkę zdoła wybić bramkarz z Olszyn, która padła łupem Szymona Kozieła, który strzałem z przewrotki próbował wpisać się na listę strzelców.

W 53 minucie rzut wolny z okolicy 20 metra wykonywał zawodnik z Olszyn. Po dośrodkowaniu futbolówka trafiła wprost na głowę Miłosza Kuśmierskiego, który posłał futbolówkę nad poprzeczką bramki. W 63 minucie Kacper Kubis minął Michał Zydronia, a następnie zdecydował się na oddanie strzału, który przeleciał nad bramką.

W 69 minucie kontratak wyprowadzili zawodnicy trenera Mieczysława Żaby, który w ostatniej chwili powstrzymany został przez Kacpra Szpilę, który zmuszony był na nieprzepisowe zatrzymanie zawodnika Arkadii. Sędzia zdecydował się na ukaranie zawodnika Okocimskiego czerwoną kartką oraz podyktowanie rzutu wolnego w okolicy 25 metra. Stały fragment gry wykonał Aleksander Jarosz, który posłał piłkę na poprzeczkę bramki.

W 73 minucie ponownie o sobie dał znać Kacper Kubis, który zmusił bramkarza Okocimskiego na wybicie piłka poza plac gry. Przewaga liczebna gości nie trwała zbyt długo. W 77 minucie czerwoną kartką ukarany został Jakub Chruści, który nieprzepisowo powstrzymał zawodnika Okocimskiego, który mógł sobie stworzyć idealną okazję do strzelenia bramki. Kilka minut później Brunon Turlej ładnie zgrał do Arkadiusza Zuzi, którego strzał w ostatniej chwali został zablokowany przez obrońców z Olszyn.

W końcówce meczu swoje okazję mieli jeszcze przyjezdni, jednak nie udało się im zmienić wyniku spotkania. Ostateczny cios zadali za to młodzi zawodnicy Okocimskiego, którzy w doliczonym czasie gry podwyższyli wynik na 2:0. Autorem bramki został Arkadiusz Zuzia, który wykorzystał ładne podanie Kacpra Sowy i strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu.