26 lipca 2023

Wygrana z Legionem Pilzno

W środowe popołudnie zespół trenera Sebastiana Sępka rozegrał swój trzeci mecz sparingowy, który odbył się na sztucznym boisku w Lisiej Górze. Rywalem Okocimskiego był czwartoligowy Legion Pilzno, który uległ „biało-zielonym” wynikiem 2:6. Dobrą skutecznością popisał się Mateusz Cięciwa, który zanotował hat-tricka. Po jednym trafieniu dołożyli: Konrad Kuliszewski, Jakub Ogar oraz Chawkat Zakareya.

Okocimski już na początku spotkania wyklarował sobie dwie bardzo dobre sytuację do strzelenia bramki, jednak w decydującym momencie zabrakło skuteczności, dzięki której wynik spotkanie mógł otworzyć się zdecydowanie wcześniej. Pierwszego gola w meczu zdobył za to Konrad Kuliszewski, który przy odrobinie szczęścia zdołał pokonać golkipera z Pilzna.

Drugiego gola zdobył Mateusz Cięciwa, który wykorzystał bardzo dobre podanie Oliwiera Okasa. Najlepszy strzelec zespołu z ubiegłego sezonu podwyższył wynik z rzutu karnego, którego sędzia podyktował za faul  na Chawkacie Zakareya. Mateusz Cięciwa chwile później po raz trzeci z rzędu wpisał się na listę strzelców, tym razem zawodnik przejął piłkę i po indywidualnej akcji oddał strzał, którego nie zdołał obronić bramkarz rywali.

Bramkę numer pięć zanotował Jakub Ogar, który po podaniu Kacpra Szpili nie dał szans do obrony bramkarzowi rywali. Wynik spotkania ustalił Chawkat Zakareya, który zdobył bramkę w końcówce spotkania.

Legion Pilzno zdołał odpowiedzieć dwoma trafieniami, jednak jeszcze w pierwszej połowie zawodnik rywali oddał strzał, po którym piłka zatrzymała się na słupku bramki. Dobrymi interwencjami popisał się również Tomasz Jagiełka, który niejednokrotnie ratował zespół przed utratą gola.

Warto wspomnieć również o młodych zawodnikach Okocimskiego, którzy pojawili się w drugiej połowie meczu. Kacper Szpila, Kacper Sowa, oraz Brunon Turlej pokazali się z bardzo dobrej strony na tle doświadczonych zawodników z Pilzna. Pierwszy z nich mógł nawet wpisać się na listę strzelców, jednak jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę.

Sparing #3 (Lisia Góra)
Legion Pilzno – Okocimski Brzesko 2:6
Bramki dla OKS: Mateusz Cięciwa x3, Konrad Kuliszewski, Jakub Ogar, Chawkat Zakareya.

Okocimski KS: Tomasz Jagiełka – Piotr Czerwiński, Patryk Jawień, Daniel Kaciczak, Piotr Pitaś, Chawkat Zakareya, Oliwier Okas, Konrad Kuliszewski, Michał Siudut, Mateusz Cięciwa, Jakub Ogar oraz Bartłomiej Martyka, Szymon Kozieł, Jakub Mendel, Brunon Turlej, Kacper Sowa.

Komentarze