23 lipca 2023

Bezlitosne rezerwy

Drugi zespół Okocimskiego bez większych problemów przebrną przez I rundę okręgowego Pucharu Polski, pokonując w meczu wyjazdowym Jastrząb Łoniowa wynikiem 11:0. Worek z bramkami otworzył Kacper Sowa, który oprócz dwóch strzelonych bramek zanotował cztery asysty. Do bramki trafiali również Arkadiusz Zuzia (trzy), Kacper Szpila, Brunon Turlej, Szymon Kozieł, Kacper Maciejasz oraz Mateusz Dziadowiec.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Brunon Turnej, który oprócz jednego trafienie zapisał na swoim koncie cztery asysty. Wynik, który i tak jest wysokim rezultatem mógł być zdecydowanie wyższy, jednak swoimi interwencjami popisał się golkiper z Łoniowej Marek Hebda.

Puchar Polski – I runda
Jastrząb Łoniowa  – Okocimski II Brzesko 0:11
Bramki: Arkadiusz Zuzia x3, Kacper Sowa x2, Kacper Szpila x2, Brunon Turlej, Szymon Kozieł, Kacper Maciejasz, Mateusz Dziadowiec.
Sędzia: Mariusz Potok.
Widzów: 80.

Jastrząb: Marek Hebda – Kacper Pabijan (46′ Piotr Gurgul), Albert Mikosz, Sebastian Świeca, Radosław Klęk, Łukasz Gawęcki, Nikodem Sambor (62′ Kamil Chudyba), Łukasz Żak (43′ Kacper Adamik), Tomasz Drużkowski (60′ Kacper Adamik), Tomasz Mikosz, Kamil Ulmański.

Rezerwowi: Piotr Gurgul, Adrian Dudek, Mirosław Gawęcki, Kacper Adamik, Łukasz Mucha, Jan Malinowski, Kamil Kuras, Kamil Chudyba, Adamczyk Łukasz.

Trener: Kamil Rataj.
Kierownik drużyny: Tomasz Mikosz.

Okocimski KS: Bartłomiej Martyka – Igor Martyna (46′ Radosław Szewczyk), Michał Zydroń, Arkadiusz Zuzia (55′ Kacper Maciejasz), Brunon Turlej, Szymon Kozieł (55′ Mateusz Dziadowiec), Kacper Sowa, Sebastian Pasek (46′ Kacper Szpila), Karol Cieśla, Piotr Broszkiewicz, Patryk Gawor (46′ Kamil Marecik).

Rezerwowi: Karol Jurkiewicz, Radosław Szewczyk, Kacper Szpila, Kamil Marecik, Kacper Maciejasz, Mateusz Dziadowiec.

Trener: Sebastian Klimczyk.

Zespół trenera Sebastiana Klimczyka już w trzeciej minucie zagroził bramce Jastrzębia obijając słupek bramki strzeżonej przez Marka Hebdę. Dwie minuty później piłkę obok słupka posłał Arkadiusz Zuzia. W 7 minucie zapędy ofensywne Okocimskiego próbował ostudzić Nikodem Sambor, który z okolicy pola karnego wykonywał stały fragment gry. Piłka po jego uderzeniu przeleciała, jednak nad poprzeczka bramki strzeżonej przez Bartłomieja Martykę.

W 11 minucie młodzi zawodnicy z Brzeska dopięli swego trafiając pierwszego gola w meczu. Jego autorem został Kacper Sowa, który wykorzystał podanie Michała Zydronia. W 15 minucie mogło być już 2:0, jednak gol zdobyty przez Patryka Gawora nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.

„Biało-zieloni” z minutę na minutę rozpędzali się stwarzając co raz groźniejsze sytuację. Jedna z nich miała miejsce w 24 minucie, wówczas Sebastian Pasek w idealnej sytuacji posłał piłkę tuż obok bramki. Dwie minuty później Okocimski cieszył się z drugiego gola, którego autorem został Arkadiusz Zuzia, wykorzystując podanie Karola Cieśli. Swojej okazji do zdobycia bramki szukał także Szymon Kozieł, jednak strzał młodego zawodnika przeleciał nad poprzeczką. W 30 minucie piłkę na połowie rywal przejął zawodnik Okocimskiego, który odegrał futbolówkę do Sebastiana Paska, a ten idealnym podaniem obsłużył Brunona Turlej, który podwyższył wynik na 3:0.

Ten sam zawodnik chwile później oddał mocny strzał, jednak tym razem piłka przeleciała nad poprzeczką. W 32 minucie Karol Cieśla zgrał piłkę do Arkadiusza Zuzi, który zdecydował się na strzał, po którym piłka zatrzymała się w siatce. W samej końcówce pierwszej połowy młodzi zawodnicy zdołali zadać jeszcze dwa ciosy gospodarzom, kończąc pierwszą odsłonę wynikiem 6:0. Do bramki trafiali wówczas Arkadiusz Zuzia oraz Szymon Kozieł.

W drugie połowie obraz gry się nie zmienił. Młodzi zawodnicy Okocimskiego dyktowali warunki gry nie pozwalając przy tym na zbyt wiele ekipie z Łoniowej. Pierwszy sygnał do tego, że bramek nie zabraknie w drugiej odsłonie dał ponownie Arkadiusz Zuzia, który obił słupek bramki. Cztery minuty później Brunon Turlej poszedł w ślady kolei i także trafił w słupek bramki.

W 52 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Sowa, który precyzyjnie przymierzył w okienko bramki nie dając żadnych szans golkiperowi Jastrzębia, podwyższając wynik spotkania na 7:0. Swoją okazję miał również wprowadzony w drugiej odsłonie Mateusz Dziadowiec, jednak tym razem piłka przeleciała nad poprzeczką. Minutę później ten sam zawodnik minął dwóch zawodników gospodarzy, a następnie oddał strzał, który zdołał obronić Marek Hebda.

W 75 minucie kolejną dobrą interwencja popisał się bramkarz miejscowych broniąc mocny strzał Kacpra Maciejasza. W 76 wynik spotkania podwyższył wspomniany Mateusz Dziadowiec, który strzałem z głowy przelobował bramkarza podwyższając wynik na 8:0. Rezultat ten nie satysfakcjonował młodych zawodników, którzy w dalszym ciągu stwarzali sobie kolejne sytuację podbramkowe. Jedną nich na gola zamienił Kacper Szpila, wykorzystując podanie Kacpra Sowy. Szpila do bramki trafił również w 79 minucie, wykorzystując tym razem podanie Brunona Turleja. Wynik spotkania ustalił Kacper Maciejasz trafiając do siatki w 84 minucie meczu.

Spotkanie zakończyło się pewnym oraz zasłużonym zwycięstwem młodych zawodników Okocimskiego, którzy zdominowali rywala, strzelając bramki po ładnych oraz składnych akcjach.

 

Komentarze