13 lipca 2023

Pierwszy zespół Okocimskiego rozpoczął przygotowania

W środę 12 lipca zespół trenera Sebastiana Sępka rozpoczął przygotowania na nowego sezonu 2023/2024. Na pierwszym treningu pojawiło się 16 zawodników, w tym czterech zawodników, którym będzie przyglądał się opiekun Okocimskiego Brzesko. Na zajęciach ze względów osobistych zabrakło m.in. Konrada Kuliszewskiego, Jakuba Ogara, Macieja Węgrzyna, Mateusza Cięciwy oraz Chawkata Zakareya. Z kolei ze względu na kontuzje kolana z treningów wypadł Bartłomiej Mochel.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się od sprawa organizacyjnych, następnie po krótkim rozruchu zawodnicy „zakasali rękawy” i wzięli się do ciężkiej pracy. Po intensywnej rozgrzewce zawodnicy odbyli ćwiczenia z piłką, trenując różne warianty taktyczne.

Zespół zaplanowane ma cztery spotkania kontrolne z takimi zespołami jak: Błękitni Ropczyce, Igloopol Dębica, Legion Pilzno oraz Sokół Kocmyrzów. Pierwszy test-mecz rozegrany zostanie już w najbliższy piątek, w którym „piwosze” zmierzą się z ekipą z Ropczyc.

Mecze sparingowe:
14 lipiec – Błękitni Ropczyce
21 lipiec  – Igloopol Dębica
26 lipiec – Legion Pilzno
28 lipiec – Sokół Kocmyrzów

Sebastian Sępek (trener Okocimskiego Brzesko): -„Rozpoczynamy dziś okres przygotowawczy do nowego sezonu. Będziemy trenować trzy razy w tygodniu, do tego dojdzie nam mecz sparingowy. W tym tygodniu widzimy się jeszcze dwukrotnie tzn. w czwartek oraz w piątek. Nie wykluczone, że już w piątek rozegramy pierwszy mecz kontrolny, jeśli z jakiś przyczyn do niego nie dojdzie wówczas rozegramy mecz wewnętrzny. Dziś mamy kilku zawodników testowanych i ponieważ, że czasu jest stosunkowo niewiele będziemy starali się podejmować decyzje w ich sprawie w miarę w najszybszy sposób.

Czeka nas sezon, w którym przeciwnicy będą podchodzić do gry z nami w inny sposób niż zespoły w poprzednim sezonie. Na pewno będziemy szlifować elementy pod kątem tych zespołów, z którymi będziemy mieć do czynienia. Będziemy starać się pracować nad budową gry oraz finalizacji akcji ofensywnych. Również defensywa to jest coś co będziemy musieli mieć na uwadze biorąc pod uwagę poprzedni sezon.”

Komentarze