11 lipca 2023

Rezerwy po pierwszym treningu

W poniedziałek 10 lipca na boisku treningowym przy ul. Mickiewicza odbył się pierwszy trening drugiego zespołu Okocimskiego, który tym samym rozpoczął przygotowania do nowego sezonu ligi okręgowej. Na pierwszych zajęciach szkoleniowiec Sebastian Klimczyk miał do dyspozycji 17 zawodników.

Poniedziałkowy trening opierał się w głównej mierze na zajęciach z piłką. Pod koniec zajęć zespół rozegrał krótka gierkę wewnętrzną oraz trenował rzuty karne.

W okresie przygotowawczym rezerwy zaplanowane mają również cztery mecze sparingowe, gdzie pierwszy z nich rozegrany zostanie 19 lipca, a rywalem będzie Jadowniczanka Jadowniki. Z kolei pierwsze spotkanie o stawkę „dwójka” rozegra 23 lipca mierząc się w I rundzie okręgowego Pucharu Polski z Jastrząb Łoniowa.

Plan sparingów:
19 lipiec – Jadowniczanka Jadowniki – Okocimski II Brzesko
23 lipiec – Puchar Polski / Jastrząb Łoniowa – Okocimski II Brzesko
29/30 lipiec – Puchar Polski lub Dalin II Myślenice
5/6 sierpień – Okocimski II Brzesko – Górnik Wieliczka (juniorzy starsi)
9 sierpień – Okocimski II Brzesko – LUKS Skrzyszów

Sebastian Klimczyk (trener Okocimskiego II Brzesko): -„Zajęcia rozpoczęliśmy 10 lipca i przez pierwsze dwa tygodnie będziemy mieć pięć jednostek treningowych w tygodniu. Cztery z nich to jednostki treningowe plus jeden mecz sparingowy. Może okazać się, że będzie okres trzech treningów oraz dwóch meczy kontrolnych, wszystko to będzie zależało od danego tygodnia. Mamy zaplanowane cztery mecze sparingowe do tego dojdą mecze w ramach okręgowego Pucharu Polski. Ile tych spotkań będzie zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Wierzę, że ten okres mocno przepracujemy i odpowiednio przygotowujemy się do startu ligi okręgowej.

Nadal będziemy starali się rozwijać inteligencję i rozumienie gry. Bardzo mi zależy, żeby ci chłopcy rozwijali się właśnie pod tym kątem – widzę tutaj ogromną przestrzeń do pracy. Chcę żeby wiedzieli, że podejmowane decyzję na boisku są po coś i w jakimś konkretnym celu. Chciałbym również żeby jak największa ilość tych decyzji była wykonywana nie z przypadku, a na bazie odpowiednich obserwacji. Mamy też pomysł na modyfikację naszego ustawienia przy pressingu. Chcemy także doszlifować elementy, które już funkcjonowały w poprzednim sezonie, a widzimy tam przestrzeń na poprawę. Finalnie chcemy być drużyną jeszcze lepszą i bardziej elastyczną.

Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek roszad kadrowych to będą one niewielkie. W tej chwili dajemy szansę pięciu zdolnym chłopakom z Naszej Akademii (r.2007) spróbowania swoich sił w piłce seniorskiej. Zawodnicy Ci mają okres kilku tygodni na dostosowania się do warunków gry piłki seniorskiej i tylko od nich samych zależy czy zostaną z nami czy będą dalej rozwijać się w drużynach młodzieżowych. Ja osobiście jestem bardzo pozytywnie do nich nastawiony i wierze, że będą wzmocnieniem naszego zespołu. Dodatkowo pracujemy nad jednym zawodnikiem, który mógłby dać nam trochę doświadczenia seniorskiego, jednak temat jest rozwojowy.”

Komentarze