25 czerwca 2023

Ostatki ligowe

Przed nami ligowe ostatki Małopolskiej IV ligi. W meczu 34. kolejki podopieczni trenera Sebastiana Sępka rozegrają wyjazdowe spotkanie z Barciczanką Barcice. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę o godzinie 16:00 na stadionie w Barcicach. Głównym arbitrem niedzielnych zawodów będzie Marcin Fila, a jego asystentami liniowymi zostaną Sławomir Wiecheć oraz Sławomir Zięba.

 

Tegoroczne rozgrywki czwartoligowe są niezwykle wyrównane i zacięte. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu o swój ligowy byt walczy jeszcze kilka zespołów takich jak: Radziszowianka Radziszów, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, Limanovia Limanowa oraz Dalin Myślenice. W gronie zespołów, których sytuacja jest wyjaśniona są m.in. Barcice, które mają zapewnione utrzymanie na szczeblu czwartoligowym. Ze spadkiem pogodził się także Okocimski, który od nowego sezonu będzie rywalizował w piątej lidze.

Mimo, że oba zespoły nie walczą już praktycznie o nic to z pewnością będą chciały zakończyć go trzema punktami na koncie. Zespół trenera Sebastiana Sępka mógł do niedzielnego spotkania przygotować się o tydzień wcześniej, gdyż w ostatniej kolejce odbył przymusową pauzę ze względu na wycofanie się Słomniczanki Słomniki. Barciczanka z kolei rywalizowała w meczu wyjazdowym z Limanovią Limanowa, która pewnie odniosła zwycięstwo pokonując ekipę z Barcic wynikiem 3:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Tomasz Kurek oraz dwukrotnie Kamil Palacz. Z kolei honorowego gola dla przyjezdnych zanotował w 66 minucie Adrian Basta.

Obecnie zespół trenera Mateusza Dwojaka plasuje się na 8 miejscu mając 48 punktów na koncie. Na ten dorobek złożyło się 14 zwycięstw oraz 6 remisów. Zespół na swoim koncie ma także 13 porażek, w tym tylko trzy na swoim obiekcie. Jeśli chodzi o stosunek bramkowy to zatrzymał się on na wyniku 56-64.

Jak pokazują statystyki zawodnicy Barciczanki zdecydowanie wolą rozgrywać spotkania przed własną publicznością. Na 16 rozegranych spotkań zespół zanotował 9 zwycięstw oraz 4 remisy, przegrywając tylko trzy spotkania. Zgoła odmiennie wyglądają wyniki w meczach wyjazdowych, w których drużyna zanotowała 5 zwycięstw, 2 remisy oraz 10 porażek.

O sile ofensywnej zespołu stanowi dwójka zawodników, Maciej Korzym oraz Marek Maślejak, którzy łącznie zanotowali 28 trafień. Pierwszy z nich do tej pory pokonywał bramkarzy rywali 16-krtonie i jest najlepszym strzelcem zespołu z Barcic. Drugi z wymienionych zawodników ma tylko 4 gole mniej.

Barciczanka najskuteczniejsza jest w pierwszym kwadransie meczu, zdobywając do tej pory 11 trafień. Bark koncentracji wkrada się z kolei w ostatnich 15 minutach gry, w których zespół dał sobie strzelić 13 bramek.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów lepsza okazała się być Barciczanka, która na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 pokonała „Piwoszy” wynikiem 5:2. Bramki dla przyjezdnych zanotowali wówczas: Dariusz Łukasik, Rafał Stanczak oraz trzykrotnie Marek Maślejak. Z kolei gole dla Okocimskiego zdobyli: Oliwier Okas i Chawkat Zakareya.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 8
Ilość punktów: 48
Najlepszy strzelec: Maciej Korzym (16)
Najwięcej żółtych kartek: Grzegorz Ciężobka, Adrian Basta,  (8)
Najwyższa wygrana: 5:2 (Okocimski Brzesko)
Najwyższa porażka: 0:5 (Wiślanie Jaśkowice)

Dla Okocimskiego niedzielna potyczka będzie nie tylko ostatnią w tym sezonie ale i na szczeblu czwartoligowym. Zawodnicy z pewnością będą chcieli godnie zakończyć sezon zdobywając trzy punkty. Niestety w osiągnięciu celu nie pomoże obrońca Daniel Kaciczak, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

W ostatnim rozegranym meczu zespół trenera Sebastiana Sępka rozegrał wyjazdowe spotkanie z Wierchami Rabka Zdrój. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali „Piwoszy” wynikiem 6:2.

Komentarze