9 czerwca 2023

Zapowiedź: Wyjazdowe spotkanie do Rabki Zdrój

Mimo, że Okocimski Brzesko swój mecz rozegrał w miniony czwartek to już w najbliższą sobotę czeka go kolejne ligowe spotkanie, w którym zmierzy się z Wierchami Rabka Zdrój. Początek zawodów wyznaczono na godz. 17:00 na stadionie przy ul. Jana Pawła II 57 w Rabce Zdrój. Rozjemcą sobotniego meczu zostanie Marcin Madejski, a asystentami liniowymi będą Marcin Drzyzga oraz Jan Martowicz.

Trzy kolejki dzielą nas przed zakończeniem sezonu czwartoligowego, który mimo finiszu, będzie trzymał w napięciu do ostatniego meczu, w którym poszczególne zespoły będą walczyły o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywkowym. Jedną z tych drużyn są Wierchy Rabka Zdrój, która mimo 41 punktów na koncie plasuje się na 13 miejscu w ligowej tabeli. Do tej pory zespół trenera Karola Niewolika zanotowali 12 zwycięstw, 5 remisów oraz doznał 14 porażek. W ostatniej kolejce Wierchy zanotowały komplet punktów wygrywając z Limanovią Limanowa wynikiem 2:1. Obie bramki dla zespołu z Rabki Zdrój strzelił Kacper Kęska, z kolei jedyne trafienie dla Limanovii zdobył w 74 minucie Kamil Palacz.

Zwycięstwo nad Limanovią przerwało czarną serię czterech spotkań bez zdobyczy punktowych jakie notowali zawodnicy z Rabki Zdrój. w Tym czasie drużyna straciła 13 bramek strzelając tylko dwa gole.

Jeśli brać pod uwagę tylko spotkania w rundzie rewanżowej to najbliższy rywal Okocimskiego plasowałby się dopiero na 16 miejscu w tabeli z 13 punktami na koncie. W rundzie wiosennej zespół zanotował 4 zwycięstwa , 1 remis oraz doznał 9 porażek. Bilans bramowy za ten okres wynosi 16:28. Mimo słabych wyników w tej części sezonu to zawodnicy z Wierch najskuteczniejsi są w ostatnim kwadransie meczu, w którym 16-krotnie pokonywali bramkarzy rywali. Z brakiem koncentracji zawodnicy borykają się w pierwszych 15-minutach gry dając sobie strzelić 10 goli.

W ostatnim meczu między oba zespołami lepsi okazali się być zawodnicy z Rabki Zdrój, którzy w meczu wyjazdowym pokonali „Piwoszy” wynikiem 4:2. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Kacper Kęska, Kornel Krzyżak oraz dwukrotnie Michał Czubin (Wierchy Rabka Zdrój), z kolei gole dla ekipy z Brzeska zanotowali Sebastian Klimczyk oraz Dominik Grochot.

Okocimski Brzesko po wysokiej porażce z Beskidem Andrychów czeka kolejne bardzo trudne zadanie. Zespołowi na pewno nie pomoże fakt, że z drużyną nie pojedzie Piotr Czerwiński oraz Patryk Jawień, którzy w ostatniej kolejce ujrzeli swoją kolejno ósmą oraz czwartą żółtą kartkę, która eliminuje ich w sobotnim spotkaniu.

 

Komentarze