3 czerwca 2023

Zapowiedź: Wyjazdowe spotkanie z Lubań Maniowy

Do końca sezonu 2022/2023 pozostały już tylko 5 kolejek. W tym czasie zespół Okocimskiego rozegra cztery spotkania, gdyż w przedostatniej kolejce „Piwosze” dopiszą trzy punkty za walkower ze Słomniczanką Słomniki, która wycofała się przed startem rundy wiosennej. W sobotę 3 czerwca podopieczni trenera Sebastiana Sępka w ramach 30. kolejki Małopolskiej IV ligi zmierzy się w meczu wyjazdowym z Lubaniem Maniowy. Spotkanie to rozegrane zostanie o godz. 17:00 na stadionie w Maniowy. Głównym arbitrem sobotnich zawodów zostanie Łukasz Łabaj oraz asystenci linowi Szymon Dziadowiec oraz Tomasz Wanat.

Lubań Maniowy po 29. kolejkach plasuje się na wysokim 5 miejscu w ligowej tabeli. Na ten dorobek złożyło się 14 zwycięstw oraz 4 remisów. Zespół ma na swoim koncie również 11 porażek, w tym pięć na swoim terenie. Podopieczni trenera Pawła Batkiewicza swój ostatni mecz rozegrali w środę 31 maja podejmując w meczu zaległym 21. kolejki Beskid Andrychów. Zwycięsko z tego spotkania wyszedł Lubań, który po bramce Oleksii Zaika pokonał Beskid wynikiem 1:0.

Jak widać po statystykach Lubań na każde spotkanie wychodzi mocno skoncentrowany. Świadczą o tym 10 zdobytych bramek jakie zespół zanotował w pierwszych 15 minutach. Brak koncentracji wkrada się z kolei w ostatnim kwadransie meczu, gdzie drużyna dała sobie strzelić 11 bramek.

W ubiegłej rundzie w meczu przy ul. Okocimskiej 34 lepsi okazali się być goście, którzy pokonali „Piwoszy” wynikiem 3:0. Brami zdobyli wówczas: Ruslan Skydan oraz dwukrotnie Jakub Kasperczyk.

Okocimski Brzesko, który pogodził się już ze spadkiem do V ligi na pewno nie przejdzie koło meczu obojętnie. Podopieczni trenera Sebastiana Sępka będą chcieli do końca sezonu zdobywać jak najwięcej punktów by godnie pożegnać się z rozgrywkami czwrtoligowymi. W ostatniej kolejce „biało-zieloni” musieli uznać wyższość Popradu Muszyna przegrywając wynikiem 1:3. Jedynego gola dla miejscowych zdobył Dominik Grochot.

W dalszym ciągu na swoje boiskowe poczynania będą musieli uważać Piotr Czerwiński, Patryk Jawień, Mateusz Cięciwa oraz wspomniany Dominik Grochot, którzy w ewentualnym napomnieniu przez sędziego odbędą przymusową pauzę w kolejnym spotkaniu.

W odniesieniu pozytywnego wyniku na pewno nie pomogą Bartłomiej Mochel oraz Filip Czech, którzy nadal borykają się z kontuzjami. Oprócz nich każdy zawodnik jest do dyspozycji szkoleniowca Okocimskiego Brzesko.

Komentarze