28 maja 2023

Rezerwy: Mecz o awans

W niedzielę 28 maja o godzinie 17:30 drugi zespół Okocimskiego podejmie przed własną publicznością LKS Uszew. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Niedzielne spotkanie będzie meczem na szczycie brzeskiej A-klasy, w którym zmierzy się lider rozgrywek Okocimski Brzesko oraz wicelider LKS Uszew. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka mają 5 punktów przewagi na zespołem z Uszwi. Do zagwarantowania sobie awansu do ligi okręgowej zespół z Brzeska musi w dzisiejszym meczu zdobyć przynajmniej jeden punkt.

Warto zaznaczyć, że nasz najbliższy rywal nie przegrał żadnego meczu w spotkaniach wyjazdowych, notując 9 zwycięstw oraz 2 remisy. Z kolei Okocimski jest jedyną ekipą, która na własnym stadionie zanotował komplet zwycięstw, wygrywając aż jedenastokrotnie. Oprócz drugiego miejsca w tabeli LKS jest również drugim zespołem w lidze pod względem straconych bramek, który ma na swoim koncie 25.

Do tej pory zawodnicy z Uszwi zanotowali 17 zwycięstw, 2 remisy oraz cztery porażki. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Wojciecha Kulki dopisali sobie pewne trzy punkty notując walkower za mecz z Pogórze Gwoździec.

W rundzie jesiennej w meczu między oba zespołami lepszy okazał się Okocimski, który w meczu wyjazdowym pokonał LKS Uszew 2:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali Piotr Pitaś oraz Maciej Węgrzyn.

Komentarze